EGC2013: Najdłuższa konkurencja

17 Szybowcowe Mistrzostwa Europy, fot. EGC2013

Już jutro zakończenie 17 Szybowcowych Mistrzostw Europy, które rozgrywane są w Ostrowie Wielkopolskim. Zapraszamy wszystkich na ostatnie dni rywalizacji i uroczyste zakończenie Mistrzostw (sobota, 20 lipca 2013 roku, godz. 20:00, Lotnisko Michałków), które zapowiada się bardzo emocjonująco, gdyż są ogromne szanse na polski akcent na podium w każdej klasie!

U nas bez zmian. Kolejny dzień 17 Szybowcowych Mistrzostw Europy a nasza trójka z klasy standard ponownie razem na mecie, ponownie na trzech pierwszych miejscach!

Wygrał Łukasz Wójcik (Aeroklub Włocławski) przed Sebastianem Kawą (Aeroklub Bielsko-Bialski) i Pawłem Wojciechowskim (Aeroklub Leszczyński). Za sprawą bardzo słabych noszeń na pierwszych 130 km trasy nasi piloci początkowo wolno pokonywali dystans. Średnia prędkość 80 km/h zaczęła rosnąć na drugim boku od okolic Jarocina. Po zaliczeniu 2 punktu zwrotnego (Kaszczor k/ Leszna) nasi zawodnicy mocno przyspieszyli i na całej trasie osiągnęli średnią prędkość blisko 110 km/h. W klasyfikacji generalnej cała nasza trójka umocniła się na pierwszych trzech pozycjach.

W klasie wielomiejscowej doskonale spisała się załoga Janusz Centka (Aeroklub Leszczyński) i Łukasz Grabowski (Aeroklub Włocławski) wygrywając dzisiejszą konkurencję. Adam Czeladzki i Krzysztof Trzewik (obaj Aeroklub Warszawski) zajęli dzisiaj 12 miejsce co skutkuje spadkiem na 4 miejsce w klasyfikacji generalnej. Na szczęście straty punktowe są niewielkie. Centka z Grabowskim odrobili do lidera ponad 50 punktów i pozostają na drugiej pozycji w klasyfikacji generalnej.

Nasi reprezentanci z klasy Club byli dzisiaj bardzo skuteczni. Łukasz Błaszczyk (Aeroklub Ostrowski) wywalczył dobre 5 miejsce a Jakub Barszcz (Aeroklub Orląt w Dęblinie) siódme. Dzięki temu Barszcz awansował na 3 miejsce w klasyfikacji generalnej. Łukasz Błaszczyk w klasyfikacji generalnej pozostaje na miejscu drugim.

W klasyfikacji zespołowej mistrzostw po ośmiu konkurencjach, Polski zespół jest na pierwszym miejscu.

Klasa standard – 33 zawodników

Wyniki ósmej konkurencji przedstawiają się następująco:

Wyniki w klasyfikacji generalnej po ośmiu konkurencjach:


Klasa Club – 34 zawodników

Wyniki ósmej konkurencji przedstawiają się następująco:

Wyniki w klasyfikacji generalnej po ośmiu konkurencjach:

Klasa Wielomiejscowa – 23 załogi

Wyniki ósmej konkurencji przedstawiają się następująco:

Wyniki w klasyfikacji generalnej po ośmiu konkurencjach:


Więcej informacji na www.egc2013.eu

Źródło: Aeroklub Polski
comments powered by Disqus