Zbigniew Nieradka (lądowanie)

Doskonałe wyniki naszych pilotów w pierwszej konkurencji mistrzostw

Polscy zawodnicy bardzo dobrze rozpoczęli rywalizację w pierwszej konkurencji mistrzostw. W klasie 15 metrowej wygrał Sebastian Kawa (Aeroklub Bielsko-Bialski), a Tomasz Rubaj (Aeroklub Gliwicki) z minimalną stratą zajął 4 miejsce. W klasie 18 metrowej drugie miejsce wywalczył Zbigniew Nieradka (Aeroklub Częstochowski) ustępując nieznacznie Wolfgangowi Janowitschowi z Austrii.

Dobrze spisali się pozostali nasi zawodnicy - Christoph Matkowski (Aeroklub Gliwicki) zajął 8 miejsce a Łukasz Wójcik (Aeroklub Włocławski) 13 miejsce – obydwaj z niewielkimi stratami do zwycięzcy. Sensacyjnie zakończyła się rywalizacja w klasie Otwartej.

Do mety doleciało tylko 9 zawodników. W grupie pechowców znalazł się nasz jedyny zawodnik Wiktor Koźlik (Aeroklub Ostrowski), któremu zabrakło 50 metrów wysokości do osiągnięcia mety. Przyczyną było zjawisko bryzy morkiej, która wdarła się nad ląd znad zatoki meksykańskiej tłumiąc wznoszenia w końcowej części trasy.

Do mety nie doleciał nikt z faworyzowanych pilotów niemieckich, brytyjskich czy czeskich. Nasz zawodnik osiągnął największą odległość zajmując 10 miejsce w pierwszej konkurencji.

Więcej informacji na stronie organizatora wgc2012uvalde.com dział „ Results”.