Centralne Pokazy Lotnicze na 100-lecie Aeroklubu Polskiego coraz bliżej

Centralne Pokazy Lotnicze na 100-lecie Aeroklubu Polskiego (fot. Aeroklub Polski)

W ostatnią sobotę wakacji nad podkarpackim niebem będziemy mogli zobaczyć najlepszych polskich pilotów akrobacyjnych. 31 sierpnia, w godzinach 10:00-20:00,  w powietrzu zobaczymy kilkadziesiąt statków powietrznych (samoloty, śmigłowce, wiatrakowce, motoparalotnie, spadochrony).

Piloci Aeroklubu Polskiego to wielokrotni mistrzowie, w samym zeszłym roku zdobyli 67 medali na imprezach rangi Mistrzostw Europy i Świata. Ich nazwiska znane są doskonale polskiej publiczności. Warto tu wymienić choćby nazwisko Łukasza Czepieli, który niedawno wykonał spektakularne lądowanie na molo w Sopocie. Nie zabraknie też mistrzów akrobacji lotniczej z zagranicy jak i grup pokazowych na kilka samolotów.

Już 31 sierpnia na lotnisku w Jasionce podczas 10 godzin imprezy zobaczymy największe gwiazdy polskiego lotnictwa sportowego, pilotów takich jak Artur Kielak, Maciej Pospieszyński czy na szybowcu Makula Aerobatic Team.

Nie zabraknie także gości z zagranicy, publiczności zaprezentuje się symulująca walkę powietrzną na kilku maszynach grupa Retro Sky Team oraz szeroko znany polskiej publiczności Jurgis Kirys.

Dodatkowo nad rzeszowskim lotniskiem będzie można zobaczyć wojskowe statki powietrzne: odrzutowce (para F-16), śmigłowce (Mi-17/Mi-24), samoloty transportowe (CASA, Hercules). Nie zabraknie też najbardziej rozpoznawalnej wojskowej Grupy Akrobacyjnej Biało-Czerwone Iskry.

31 sierpnia będzie to święto lotnictwa sportowego, jego wieloletnich tradycji i sukcesów. Dlatego też po raz pierwszy na świecie wykonany zostanie lot akrobacyjny – mistrz świata w lotach motoparalotnią Wojciech Bógdał wykona lądowanie z paralotnią na samolocie pilotowanym przez Kamila Skorupskiego.

Wieczorem na zakończenie pokazów zobaczymy loty z pirotechniką w wykonaniu Marka Choima i gościnnie z Wielkiej Brytanii grupy Airborne Pyrotehnics.

Zapraszamy fanów lotnictwa 31 sierpnia 2019 r. na lotnisko w Jasionce na Centralne Pokazy Lotnicze z okazji 100-lecia Aeroklubu Polskiego. Wstęp oczywiście wolny!

Źródło: Aeroklub Polski
comments powered by Disqus