28. Mistrzostwa Świata w Akrobacji Samolotowej we Francji - wyniki

We francuskim Châteauroux-Déols kończą się 28. Mistrzostwa Świata w Akrobacji Samolotowej FAI. Francuzi zdobyli wysokie miejsca na podium. Bardzo dobry wynik polskiego zawodnika – Artur Kielak zajął 8. miejsce w klasie Unlimited!

Mistrzem Świata w Akrobacji Samolotowej w klasie Unlimited został Alexandre Orlowski z Francji. Wśród kobiet najlepsza była jego rodaczka Aude Lemordant. Oboje zwycięstwo wywalczyli na samolotach EXTRA 330SC.

Polskę reprezentował Artur Kielak, startujący na samolocie XA-41 (SP-EED). Polak zajął bardzo dobrą ósmą lokatę.

W klasyfikacji drużynowej pierwsze miejsce zajęła Francja, tuż za nią „wylądowała” Rosja. Trzecie miejsce na podium przypadło Amerykanom.

W 28. Mistrzostwach Świata w Akrobacji Samolotowej we Francji wystartowało 58 zawodników z 16 państw, w tym siedem kobiet.

Wyniki z 28. Mistrzostw Świata w Akrobacji Samolotowej w klasie Unlimited.