16 medali na Mistrzostwach Europy Modeli Kosmicznych

W dniach 24 – 30 sierpnia 2013 roku w bułgarskiej miejscowości Kaspichan zostały rozegrane Mistrzostwa Europy Modeli Kosmicznych w konkurencjach S1, S3, S4, S5, S6, S7, S8, S9 dla Seniorów i Juniorów.

Polskę reprezentowało łącznie 20 zawodników – 11 Seniorów i 9 Juniorów. Polscy Modelarze w Bułgarii zdobyli aż 16 medali! Na ten ogromny sukces złożyło się 11 medali Seniorów (4 złote, 4 srebrne, 3 brązowe) oraz 5 medali Juniorów (1 złoty, 2 srebrne, 2 brązowe).

Skład Polskiej Reprezentacji na ME Modeli Kosmicznych:

Wśród Seniorów z tytułem Indywidualnego Misztrza Europy do Polski wrócili:

Sławomir Łasocha – w klasie S4A – rakietoplany

Leszek Małmyga – w klasie S6A – rakiety czasowe z taśmą

Szymon Byrtek – w klasie S8E/P – rakietoplany zdalnie sterowane

Czwarte złoto dla Seniorów i tytuł Drużynowych Mistrzów Europy w klasie S6A wywalczyła drużyna w składzie: Leszek Małmyga, Sławomir Łasocha oraz Sebastian Szulc.

Po srebrny krążek bułgarskich mistrzostw i tytuł Wicemistrza Europy sięgnęli:

Sławomir Łasocha – w klasie S6A (rakiety czasowe z taśmą) oraz w klasie S9A (modele rakiet z opadaniem wirowym)

Drużynowo w klasie S7 (makiety rakiet) – Grzegorz Goryczka, Wojciech Bobrowski oraz Wojciech Krzywiński.

Również drużynowo w klasie S8E/P (rakietoplany zdalnie sterowane) zawodnicy: Szymon Byrtek, Leszek Małmyga, Artur Szwed.

Na trzecim miejscu podium Mistrzostw Europy Modeli Kosmicznych stanął Grzegorz Goryczka, zdobywając tytuł Drugiego Wicemistrza Europy w klasie S7 (makiety rakiet). Pozostałe brązowe medale i tytuły Drużynowych Drugich Wicemistrzów Europy w kategorii Seniorów dla Polski wywalczyły drużyny:

• w klasie S3A (rakiety czasowe ze spadochronem) – Krzysztof Przybytek, Sebastian Szulc i Sławomir Łasocha
  • w klasie S9A (modele rakiet z opadaniem wirowym) – Sławomir Łasocha, Leszek Małmyga oraz Krzysztof Przybytek.

Bułgarskie złoto w kategorii Juniorów, Polscy Modelarze wywalczyli drużynowo w klasie S9A (rakiety czasowe z opadaniem wirowym). I tym samym tytuł Drużynowych Mistrzów Europy zdobyli: Mateusz Niebielski, Paweł Łasocha oraz Mateusz Dyba.

Dwa srebra dla Polski wśród Juniorów zdobyli nasi Modelarze w klasie S7 (makiety rakiet) – Indywidualnym Wicemistrzem Europy został Michał Bobrowski, natomiast drużynowo Wicemistrzami Europy w tej samej klasie zostali: Michał Bobrowski, Hubert Przedwolski oraz Mateusz Kormański.

Ostatnie dwa tytuły Drugich Wicemistrzów Europy w kategorii Juniorów przypadły Polakom w klasyfikacji drużynowej: