Spotkanie z Sebastianem Kawą w Krośnie

Spotkanie z Sebastianem Kawą w Krośnie

Aeroklub Podkarpacki-Szkoła Lotnicza w Krośnie przy współpracy z PWSZ w Krośnie oraz ZSP nr 3„Mechanik” w Krośnie organizuje spotkanie z wielokrotnym Mistrzem Świata i Europy – najbardziej utytułowanym pilotem w historii światowego szybownictwa – Sebastianem Kawą.

Spotkanie odbędzie się w dniu 19 lutego 2015 roku o godzinie 11:00 w Auli PWSZ przy ul. Kazimierza Wielkiego 4 w Krośnie.

Na program spotkania składają się następujące przedsięwzięcia:

1) godz. 11:00 (Aula PWSZ) – spotkanie adresowane dla studentów szkół wyższych, uczniów szkół średnich i 3 klas gimnazjów oraz osób zainteresowanych tematyką sportów lotniczych, szkoleniem szybowcowym i nauką w zawodach przydatnych w lotnictwie.

– Szczegółowy program spotkania:
a/ powitanie gości,
b/ prezentacja prowadzona przez Sebastiana Kawę,
c/ pytania do Sebastiana Kawy i dyskusja,
d/ krótka prezentacja przygotowana przez PWSZ w Krośnie,
e/ krótka prezentacja przygotowana przez ZSP nr 3„Mechanik” w Krośnie,
f/ zakończenie spotkania
g/ podpisywanie książki autorstwa S. Kawy „Drugi znaczy ostatni”.

2) godz. 15:00 (SZP nr 3„Mechanik”) spotkanie przedstawicieli Władz Miasta, Krośnieńskiej PWSZ, ZSP nr 3„Mechanik” w Krośnie oraz Zarządu Aeroklubu Podkarpackiego-SL – spotkanie ma na celu przedstawienie działań zmierzających do odbudowy pozycji Krosna, jako silnego ośrodka związanego z przemysłem i szkoleniem lotniczym.

3) godz. 16:00 (ZSP nr 3„Mechanik”) spotkanie dla szerokiego grona członków Aeroklubu Podkarpackiego, połączone z przedstawieniem działań prowadzących do rozwoju lotnictwa i szkolenia lotniczego w Krośnie. Prezentacja szybownikom Aeroklubu zagadnień związanych z lataniem zawodniczym na najwyższym poziomie oraz ciekawostek z udziału Sebastiana Kawy w zawodach szybowcowych.

Spotkaniu będzie towarzyszyła prezentacja szybowca GP-11 PULSE konstrukcji i budowy Grzegorza Peszke w dniu 19 lutego oraz promocja spotkania poprzez prezentację na Rynku szybowca Aeroklubu Podkarpackiego w dniach 16 i 19 lutego 2015r.

Źródło: Aeroklub Podkarpacki
comments powered by Disqus