Przejdź do treści
Instruktor pilot Leopold Kwiatkowski, patron Aeroklubu Podhalańskiego (fot. aph.org.pl)
Źródło artykułu

Konferencja na temat 60 lat historii Aeroklubu Podhalańskiego

Aeroklub Podhalański im. inst. pil. Leopolda Kwiatkowskiego w Nowym Sączu z siedzibą w Łososinie Dolnej zaprasza na wszystkich swoich członków i sympatyków, entuzjastów oraz historyków lotnictwa, na Konferencję popularnonaukową na temat 60 lat historii Aeroklubu Podhalańskiego oraz 85 lat historii szybownictwa na Sądecczyźnie.

Konferencja odbędzie się w  dniu 10 grudnia 2016 roku o godzinie 11.00 w sali widowiskowej Centrum Kultury i Promocji Gminy w Łososinie Dolnej, i będzie stanowiła ostatni już akcent jubileuszowych obchodów. 

W czasie konferencji organizatorzy zaplanowali uroczyste wbicie imiennych gwoździ w drzewiec aeroklubowego sztandaru. Zaprezentowane zostaną również referaty na temat historii Aeroklubu Podhalańskiego i szybownictwa. Konferencja będzie doskonałą okazją, aby wspólnie z innymi pilotami powspominać…

Za początek szybownictwa na Sądecczyźnie przyjmuje się rok 1931, kiedy to w Sądeckich Zakładach Kolejowych  grupa entuzjastów rozpoczęła budowę pierwszych szybowców. Rok później były już gotowe 4 szybowce CWJ, na których rozpoczęto loty z Winnej Góry pomiędzy Nowym i Starym Sączem.

Dzisiejszy Aeroklub Podhalański to przede wszystkim 100 członków – pilotki i piloci realizujący swą pasję latania. Wśród nich są piloci lotnictwa komunikacyjnego, wojskowego, usługowego. Jest wśród nich jest przede wszystkim młodzież z bliższej i dalszej okolicy, która w aeroklubie podnosi swe umiejętności pilotażowe.

W czasie konferencji przewidziany jest poczęstunek.

Aeroklub Podhalański jeszcze raz serdecznie zaprasza.

Więcej informacji na stronie wydarzenia.

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony