Jesienne zawody samolotowe i szybowcowe im. Ryszarda Jaworza – Dutki

Jesienne zawody samolotowe i szybowcowe im. Ryszarda Jaworza – Dutki (fot. aph.org.pl)

Aeroklub Podhalański zaprasza do udziału w Jesiennych zawodach samolotowych i szybowcowych im. Ryszarda Jaworza-Dutki, które zostaną rozegrane na lotnisku Łososina Dolna (EPNL).

Rozegranie zawodów samolotowych zaplanowano na sobotę 15.10.2016 r. Do dyspozycji zawodników będą dwie C-152, dwie C-172 oraz 3Xtrim. Załoga składa się z pilota i nawigatora. Pilot musi posiadać spełnione wszelkie formalności, łącznie z możliwością zabrania na pokład podróżnego.

Konkurencja będzie polegać na obleceniu trasy nawigacyjnej, rozpoznaniu obiektów na podstawie zdjęć oraz wyłożonych znaków na trasie, regularności przelotu oraz próbie celności lądowania. Na jednym samolocie będzie możliwość wykonania nawet trzech oblotów, a więc ilość załóg wydaje się nie limitowana. Zapraszamy Stowarzyszenie SLE do udziału w zawodach i organizacji, oraz posiadaczy prywatnych statków latających. Rozpoczęcie zawodów i odprawa o godz. 10.00, rozpoczęcie konkurencji o godz. 11.00.

Zgłoszenia na zawody samolotowe należy kierować na adres flyroman@op.pl do dnia 14.10.2016r.

A już tydzień później, 22.10.2016 r., Aeroklub Podhalański zaprasza do udziału w zawodach szybowcowych na celność lądowania. Zgłoszenia należy kierować na adres flyroman@op.pl do dnia 20.10.2016 r. Początek zawodów o godz. 9.00 – przygotowanie sprzętu i startu, godz. 10.00 – odprawa. Udział w zawodach tylko dla obecnych na przygotowaniu i odprawie.

Po każdych zawodach Aeroklub Podhalański zaprasza na wspólne grillowanie.


Lotnisko Łososina Dolna

Źródło: Aeroklub Podhalański
comments powered by Disqus