Su-22 nad Michałkowem

II Festyn Lotniczy „Lotnisko bliżej miasta”

Dowódca Sił Powietrznych RP gen. broni pilot Lech Majewski wydał zgodę na przelot samolotu Su-22 w trakcie Festynu Lotniczego w Michałkowie.

Jak pisze Pan Generał udział statku powietrznego, będącego na wyposażeniu Sił Powietrznych, w znacznym stopniu uatrakcyjni organizowaną imprezę lotniczą, oraz stanie się doskonałym elementem promującym lotnictwo wśród mieszkańców południowej Wielkopolski.

SU – 22M4 jest myśliwsko-bombowym samolotem lotnictwa frontowego przeznaczonym do zwalczania celów naziemnych i nawodnych, ruchomych i nieruchomych oraz w ograniczonym zakresie do zwalczania manewrujących celów powietrznych.

Uzbrojenie oraz oprzyrządowanie celowniczo-nawigacyjne samolotu pozwala mu z dużą dokładnością wychodzić na nakazane cele i wykonywać na nie efektywne uderzenia w rożnych sytuacjach bojowych i warunkach atmosferycznych.

Zespół napędowy samolotu stanowi jednoprzepływowy, jednowirnikowy, turbinowy silnik odrzutowy AŁ-21F-3 z dopalaczem.

Masa własna samolotu to 12161kg, natomiast maksymalna masa startowa wynosi 19400kg. Prędkość maksymalna 1350 km/h (1,7Ma), natomiast minimalna 210 km/h.

Zapraszamy do odwiedzenia zaprzyjaźnionego portalu eskadra.net gdzie znajdą Państwo więcej informacji na temat tego samolotu. Poniżej publikujemy kilka fotografii, pokazujących Su-22 w akcji.

Zachęcamy do odwiedzenia nowej galerii zdjęć na stronie www.michalkow.pl, której autorem jest Mikołaj Leraczyk.

www.festynostrow.pl
www.facebook.com/festynostrow

Źródło: Aeroklub Ostrowski
comments powered by Disqus