Prawdziwa wiosna na lotnisku w Nowym Targu - sezon lotniczy otwarty

Otwarcie sezonu lotniczego na lotnisku w Nowym Targu (2014 rok)

Prawdziwa wiosna na lotnisku w Nowym Targu - sezon lotniczy 2014 otwarty!Tradycją nowotarskiego Aeroklubu jest, ze względu na dłużej utrzymującą się zazwyczaj zimę, rozpoczynanie sezonu lotniczego kilka tygodni później aniżeli, na wielu innych lotniskach w Polsce.

Tym razem było zupełnie inaczej i podhalańscy lotnicy już w niedzielę - 30 marca, rozpoczęli sezon lotniczy. Bardzo ważnym akcentem dla wielu z Nas jest coroczna Msza Św., w której udział biorą licznie zgromadzeni członkowie klubu wraz ze swoimi rodzinami. Tegoroczną Eucharystię, podobnie jak w zeszłym roku poprowadził ks. Mariusz Wojdan (Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa w Nowym Targu). Dziękujemy!

W kolejnej części dnia odbyło się Zwyczajne Walne Zgromadzenie Aeroklubu Nowy Targ, którego głównym celem było zatwierdzenie sprawozdania finansowego za rok 2013. Sprawozdanie przedstawił Dyrektor Aeroklubu – Marek Lijewski. Po krótkiej dyskusji oraz odpowiedzi na zadawane pytania, członkowie Aeroklubu przyjęli sprawozdanie jednogłośnie. To bezwzględny dowód uznania dla obecnych władz Aeroklubu, chociaż zdajemy sobie sprawę, że należałoby poprawić niektóre pozycje przychodowe. Pomimo trudnego roku 2013, udało utrzymać się dodatni wynik finansowy.

Na koniec chciałbym podkreślić, że rozpoczęcie sezonu to nie tylko uroczystości, ale i ciężka praca wielu z Was. W dniu poprzedzającym, w sobotę, wielu członków Aeroklubu mozolnie przygotowywało sprzęt lotniczy - składało szybowce, sprzątało hangar, wyrównywało pole wzlotów oraz wykonywało wiele innych zadań. Dziękuję Wam z całego serca za poświęcony czas i okazaną pomoc. Wszystkim życzę udanego i bezpiecznego sezonu lotniczego 2014.

Prezes Aeroklubu Nowy Targ
Paweł Kos 


Źródło: Aeroklub Nowy Targ
comments powered by Disqus