Pierwszy obóz klasy lotniczej

Pierwszy obóz klasy lotniczej, Nowy Targ 2010

W dniach 25.09.-26.09.2010r. odbył się pierwszy w historii Podhala i Małopolski obóz klasy lotniczej z II Liceum Ogólnokształcącego w Nowym Targu. Młodzi adepci sztuki latania pod okiem Dyrektora Aeroklubu Nowy Targ – Marka Lijewskiego odbyli zapoznawcze szkolenie szybowcowe. W jego ramach uczniowie dokładnie zapoznawali się z obszarem lotniska oraz jego rejonem, czego efektem było wykonanie mapek sytuacyjnych. Kandydaci na pilotów przeszli szkolenie naziemne z zakresu bezpieczeństwa lotów oraz zasad użytkowania sprzętu lotniczego.

Zwieńczeniem dwudniowego obozu szkoleniowego były zapoznawcze loty szybowcowe. Pragnę tutaj zaznaczyć, że uczestnicy klasy lotniczej, to ludzie ambitni z pasją lotniczą, którzy już dzisiaj wiedzą co w życiu chcą robić. Po pierwszych lotach zaznaczał się nieokiełznany entuzjazm, a kończące się zgrupowanie rysowało na ich twarzach smutek, z tego powodu, że kolejny obóz dopiero na wiosnę…

Zapewniam, że instruktorzy szybowcowi z Aeroklubu Nowy Targ dołożą wszelkich starań aby przekazać naszej młodzieży niezbędną wiedzę oraz umiejętności związane ze szkoleniem lotniczym. Będziemy pomagali kształtować niezbędne dla każdego lotnika cechy charakteru takie jak: samodzielność, odpowiedzialność czy koleżeńskość.

W tym miejscu w imieniu swoim i uczniów-pilotów pragnę złożyć serdeczne podziękowania na ręce Pana Bogusława Waksmundzkiego – urzędującego członka Zarządu Powiatu Nowotarskiego za wsparcie finansowe ze strony Starostwa Powiatowego tej ważnej dla naszego regionu inicjatywy. Dziękuję również Panu Henrykowi Chrobakowi – Dyrektorowi II Liceum Ogólnokształcącego w Nowym Targu za ogromny entuzjazm i zaangażowanie w tworzenie nowego kierunku kształcenia na Podhalu. Wreszcie dziękuję Wam uczniom-pilotom, uczestnikom klasy lotniczej za to, że wprowadzacie w nasze aeroklubowe szeregi dużo młodzieńczej radości i optymizmu, sprawiacie, że warto dla Was i z Wami pracować.

Odwiedź gelerię zdjęć.

Z lotniczym pozdrowieniem,
Paweł Kos
Prezes Aeroklubu Nowy Targ

Źródło: Aeroklub Nowy Targ
comments powered by Disqus