Grupa Żelazny atrakcją VI Nowotarskiego Pikniku Lotniczego

Samolot Grupy Żelazny na lotnisku Aeroklubu z Nowego Targu

Aeroklub Nowy Targ zaprasza na VI Nowotarski Piknik Lotniczy, który odbędzie się w dniach 16-17 sierpnia na lotnisku miejskim w Nowym Targu.  Ostatnie lata pokazały, że jest to największa tego typu impreza w naszym regionie, a zainteresownie nią z roku na rok rośnie. Tegoroczna edycja zapowiada się równie dobrze. Organizatorzy przygotowali szereg atrakcji, które na pewno zadowolą fanów lotnictwa i nie tylko.

Jedną z gwiazd tegorocznej edycji będzie Grupa Akrobacyjna Żelazny.  Do Nowego Targu przylecą piloci z Aeroklubu Ziemi Lubuskiej, którzy dadzą pokaz akrobacji zespołowej na dwóch samolotach typu Zlin-50L.  "Żelaznych" widzieliśmy już na nowotarskim niebie 2 lata temu. Ich występ był bardzo dobrze oceniony i długo komentowany przez widzów pikniku, dlatego postanowiliśmy zaprosić ich po raz kolejny.Oczywiście "Żelaźni" to nie jedyna atrakcja VI Nowotarskiego Pikniku Lotniczego. Na niebie pojawią się też piloci wykonujący akrobację indywidualną, będą samoloty historyczne, ultralekkie, motolotnie, balony na ogrzane powietrze wspomagane efektami świetlnymi. Podobnie jak w roku ubiegłym w Nowym Targu będziemy gościć pilotów z 56 Bazy Lotniczej w Inowrocławiu, którzy dadzą pokaz latania śmigłowcami Mi-24.

Program pokazów w powietrzu ulega ciągłej modyfikacji i w najbliższym czasie możemy spodziewać się kolejnych informacji na temat nowych, bardzo atrakcyjnych gości !


Piknik urozmaicają atrakcje naziemne w postaci sceny, gdzie odbywać się będą koncerty, konkursy i zabawy sportowo – rekreacyjne, wystawa zabytkowych samochodów i motocykli. Dla najmłodszych przewidujemy wesołe miasteczko, karuzele, zjeżdżalnie, ścianki wspinaczkowe oraz wiele innych atrakcji. W sobotę do późnego wieczora na scenie będą trwały koncerty. Wystąpi m.in. zespół CF-98 z tegoroczną finalistką telewizyjnego programu X-Factor – Karoliną Dusz kiewicz. 

Wszystkie zdjęcia autorstwa Michała Adamowskiego.

Więcej informacji dostępnych jest na stronie www.aeroklub.nowytarg.pl

Źródło: Aeroklub Nowy Targ
comments powered by Disqus