Sebastian Kawa w Aeroklubie Mieleckim (relacja)

Sebastian Kawa (w locie)

W piątek, 14 stycznia 2011 r. w Aeroklubie Mieleckim odbyło się spotkanie z wielokrotnym Mistrzem Świata - Sebastianem Kawą, członkiem Aeroklubu Bielsko-Bialskiego.

Frekwencja nie zawiodła. Poza mieleckimi lotnikami, w spotkaniu uczestniczyli także lotnicy Rzeszowa, Tarnowa oraz Warszawy. Liczba przybyłych, niespodziewanie dla organizatorów, przekroczyła liczbę przygotowanych miejsc siedzących, ale mimo to spotkanie odbyło się w miłej atmosferze przy prezentacji Sebastiana Kawy.

Spotkanie rozpoczęło się przed godziną 18:00 a skończyło po godzinie 22:00 i było podzielone na dwie części. W pierwszej połowie spotkania Mistrz przedstawił prezentację z ostatniej wyprawy do Argentyny, a w drugiej przeprowadził wykład na temat taktyki przelotowej oraz zasad wykorzystywania termiki w przelotach szybowcowych - co cieszyło się bardzo dużym zainteresowaniem.

Nie oszczędzono prelegenta przy zadawaniu pytań, które były najróżniejsze – szczególnie o rady w lataniu i zadawane głównie przez młodych stażem pilotów.

Organizatorzy dziękują Sebastianowi Kawie za poświęcony czas i wiele pomocnych porad!

Galerię zdjęć ze spotkania można obejrzeć na stronie Aeroklubu Mieleckiego.

Źródło: Aeroklub Mielecki
comments powered by Disqus