Festiwal Nauki i Techniki w Mielcu

Festiwal Nauki i Techniki Mielec, 7-8.10.2011 (plakat)

W dniach 7-8.10.2011 r. odbył się Festiwal Nauki i Techniki w Inkubatorze Nowych Technologii IN-TECH w Mielcu. Aeroklub Mielecki im. Braci Działowskich był współorganizatorem tego festiwalu. Impreza przyciągnęła bardzo duże rzesze nie tylko młodych ludzi spragnionych wiedzy o technice. Głównie byli to uczniowie szkół, nie tylko z powiatu mieleckiego, które zorganizowały dla nich udział w tym festiwalu.

Na stoisku Aeroklubu Mieleckiego zaprezentowaliśmy szybowiec wyczynowy SZD-48-3 Jantar Std. 3 oraz wystawę modeli szybowców, samolotów, śmigłowców i rakiet. Grzegorz Goryczka – mistrz Polski w modelarstwie kosmicznym na rok 2011 prezentował wykonane przez siebie modele rakiet, a także szczegóły nowej rakiety budowanej na mistrzostwa w roku 2012. Natomiast nasz wielokrotny medalista, Edward Burek wraz z kolegami modelarzami prezentowali modele szybowców, samolotów i śmigłowców. Odbył się pokaz w locie modelu samolotu i śmigłowca z napędem elektrycznym, a także start rakiety. Bardzo dużym zainteresowaniem cieszyły się zarówno pokazy modelarskie jak i prezentacja szybowca, w którym młodzież mogła sobie robić zdjęcia. Informacji o szybowcu udzielał nasz pilot szybowcowy Grzegorz Skowron.

Nad całością naszej ekspozycji czuwał Dyrektor Aeroklubu Mieleckiego, Zbigniew Świerczyński. Chcemy podziękować wszystkim członkom Aeroklubu, którzy pomogli w organizacji naszego stoiska.

Pragniemy podziękować organizatorom za zaproszenie naszego Aeroklubu do udziału w Festiwalu Nauki i Techniki. Z zapowiedzi organizatorów wynika, że festiwal taki będzie się odbywał w kolejnych latach, a więc nasze stowarzyszenie deklaruje swój udział w tych imprezach.

Galeria zdjęć z festiwalu znajduje się na stronie Aeroklubu Mieleckiego

Źródło: Aeroklub Mielecki
comments powered by Disqus