Przejdź do treści
Nowy balon Zbigniewa Jagodzika na zawody w Chinach (fot. Aeroklub Leszczyński)
Źródło artykułu

Pilot balonowy Aeroklubu Leszczyńskiego pojedzie na zawody do Chin

Zbigniew Jagodzik – pilot balonowy Aeroklubu Leszczyńskiego – weźmie udział w zawodach balonów na ogrzane powietrze "2017 FAI World Fly-in Expo" w chińskim mieście Wuhan.

Zawody odbywać się będą od 30.10.2017 r. do 09.11.2017 r.

W zawodach udział bierze około 100 zawodników w tym 10 spoza Chin. Wśród zaszczytnej dziesiątki, która otrzymała indywidualne zaproszenia z Ministerstwa Sportu w Chinach znalazł się jeden Polak. Jest to reprezentant Aeroklubu Leszczyńskiego oraz Miasta Leszna Zbigniew Jagodzik.

Dla podkreślenia prestiżu zawodów można porównać ilość startujących zawodników. W Polsce średnio podczas zawodów zobaczyć można od 15 do 30 balonów. Podczas zawodów w Wuhan będzie ich aż 100.

Motywacją do wyjazdu dla Zbigniewa Jagodzika jest zaproszenie Chińskiej federacji oraz chęć poznania nowego miejsca. Na pytanie o cel wyjazdu na tak odległe zawody pilot Aeroklubu Leszczyńskiego odpowiada bez zawahania: złoty medal. I choć w swojej karierze pilot z Leszna ma ich już spory worek to ten byłby najlepszą pamiątką z pierwszej wyprawy do Chin.

Rywalizacja będzie trudna ponieważ w zawodach startuje 100 zawodników a Zbigniew Jagodzik będzie rywalizował na balonie, w którego koszu zasiądzie po raz pierwszy. Jak sam mówi, sprzęt oraz część ekipy zapewnia mu Chińska Federacja. Ze sobą zabiera jedynie załoganta Sławomira Ziembę. Doświadczenie jedynego polskiego pilota na tych zawodach, powinno pozwolić na szybkie zapoznanie z balonem podczas lotów treningowych. Zbigniew Jagodzik nie czuje presji, przemawia przez niego zadowolenie.

Leszczynianin nie potrafi wymienić swoich wszystkich osiągnięć, ale kto by je spamiętał mając pełne biuro medali i pucharów. Jest to wielokrotny Mistrz Polski, wielokrotny reprezentant kraju na Mistrzostwa Świata i Europy. Złoty medalista zawodów w Filipinach.

Zbigniew Jagodzik wylatuje na zawody 30.10.2017 r. a powrót przewidziany jest na 10.11.2017 r. Życzymy miłej podróży i bezpiecznych lotów.

Trzymamy kciuki za naszego zawodnika !

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony