Przejdź do treści
Szybowiec w locie (fot. Aeroklub Leszczyński/FB)
Źródło artykułu

W Lesznie odbędą się Mistrzostwa Świata w Akrobacji Szybowcowej

Komisja akrobacji FAI podczas konferencji w Duxford w Wielkiej Brytanii wybrała kandydaturę Leszna jako organizatora przyszłorocznych Mistrzostw Świata w Akrobacji Szybowcowej. Zawody odbędą się w dwóch klasach Advanced i Unlimited w dniach od 22 lipca do 2 sierpnia 2020 r

Mistrzostwa Świata w Akrobacji Szybowcowej przyznawane są zazwyczaj z dużym wyprzedzeniem. Pierwotnie zawody miały odbyć się we Włoszech, ale organizator ostatecznie wycofał się z przygotowań. Komisja akrobacji FAI (CIVA) zdecydowała, że wybierze organizatora na corocznej konferencji. Swoją kandydaturę zgłosiła m.in. spółka Lotnisko Leszno, która od grudnia 2018 roku jest jej administratorem.

Czasu zostało niewiele, szczególnie, że na naszym lotnisku, w ramach treningu przed Mistrzostwami Świata, odbędą się w terminie 1–7 lipca również Mistrzostwa Polski w Akrobacji Samolotowej i Szybowcowej – mówi Michał Graczyk, Prezes Spółki Lotnisko Leszno.

Aktualną Mistrzynią Świata w kategorii Advanced jest Patrycja Pacak z Aeroklubu Częstochowskiego. Organizatorzy spodziewają się około 50-60 reprezentantów ze wszystkich kontynentów.

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony