Przejdź do treści
Źródło artykułu

IV Bieg Wokół Szybowca w Lesznie

Aerokub Leszczyński zaprasza na czwartą edycję Biegu Wokół Szybowca, który odbędzie się w dniu 22.09.2018 r. (sobota) w godzinach 9:00–14:30 na płycie lotniska szybowcowego w Lesznie, przy ul. Szybowników 28.

Dystans:
• bieg główny: 10 km – 2 pętle,
• bieg towarzyszący 5 km – 1 pętla
• biegi towarzyszące dla dzieci: 200 m bieg dla najmłodszych dzieci w wieku przedszkolnym (dzici urodzone do 2012 roku), 800 m bieg dla dzieci szkolnych do 10 roku życia (ur. 2011-2008), 1.5 km dla młodzieży do lat 15-tu (ur. 2007-2003).

Trasa biegu poprowadzona zostanie 95% trawiastą nawierzchnią płyty lotniska szybowcowego, 5% utwardzoną drogą szutrową, limit czasu dla wszystkich konkurencji wynosi 90 minut (organizatorzy czekają na ostatniego zawodnika!).

Zawodnicy biegu głównego na 10 km i 5 km zostaną sklasyfikowani na podstawie indywidualnego elektronicznego pomiaru czasu. Obowiązywać będzie klasyfikacja open kobiet i mężczyzn od 1 – 6 miejsca. W biegach dziecięcych i młodzieżowych, klasyfikacja będzie się odbywała na podstawie kolejności przybycia na metę, bez pomiaru czasu. Obowiązywać będzie klasyfikacja open dziewcząt i chłopców od 1 – 3 miejsca.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom uczestników Biegu, w tym roku organizatorzy przygotowali pamiątkowe medale dla każdego uczestnika, biorącego udział w biegu na 5 i 10 km. Dzieci natomiast otrzymają pamiątkowe dyplomy.

Serdecznie zapraszamy do udziału i zapisów.

Zgłoszenia udziału w Biegu można dokonać na stronie www.tritime.pl/zapisy  w formularzu zgłoszeń – biegi na 10 km i 5 km do dnia 13.09.2018 r. lub do wyczerpania limitu. Nie będzie możliwości zapisania się w dniu zawodów. Limit zgłoszeń 300 zawodników łacznie na obydwa dsyanse 10 km i 5 km. Rejestracja najmłodszych zawodników do biegów dla dzieci bez limitu.

Opłata startowa wynosi 40 zł dla zawodników zgłoszonych na dystanse 10 km i 5 km. Płatne przelewem na konto Aeroklubu Leszczyńskiego. Biegi dla dzieci i młodzieży bez opłaty startowej.

Na zwycięzców czekają wspaniałe podniebne nagrody:

Biegi na 5 km i 10 km w kategorii open: kobiet i mężczyzn:
• I miejsce – puchar + 20 minutowy lot szybowcem (dla 3 osób)
• II miejsce – puchar + 30 minutowy lot szybowcemą
• III miejsce – puchar + 10 minutowy lot szybowcem
• IV miejsce – nagroda rzeczowa
• V miejsce – nagroda rzeczowa
• VI miejsce – nagroda rzeczowa

Biegi dla dzieci i młodzieży w kategorii open:
• dziewcząt: miejsca I – III puchary
• chłopców: miejsca I – III puchary
Każdy z uczestników biegów dziecięcych i młodzieżowych otrzyma pamiątkowy dyplom.

Dodatkowo spośród wszystkich uczestników Biegu na dystansie 5km lub 10km zostanie rozlosowane zaproszenie na lot balonem. Termin realizacji wygranego lotu balonem planowany jest podczas II Fiesty Spadochronowo-Balonowej w okresie marzec - kwiecień 2019 r.

Więcej informacji w Regulaminie oraz na stronie www.aeroklub.leszno.pl

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony