Przejdź do treści
Bieg Wokół Szybowca
Źródło artykułu

III Bieg Wokół Szybowca w Lesznie – trwają zapisy

Aerokub Leszczyński i Miasto Leszno zapraszają na – organizowany w ramach inicjatywy lokalnej i Aktywnego Obywatelskiego Leszna – III Bieg Wokół Szybowca, który odbędzie się już w tę sobotę w dniu 16.09.2017 r. (sobota) w godzinach 9:00–14:30 na płycie lotniska szybowcowego w Lesznie, przy ul. Szybowników.

Dystans:
• bieg główny: 10 .000 m – 2 pętle,
• bieg towarzyszący 5.000 m – 1 pętla
• biegi towarzyszące dla dzieci: 200 m bieg dla najmłodszych dzieci w wieku przedszkolnym, 800 m bieg dla dzieci szkolnych do 10 roku życia, 1.500 m dla młodzieży do lat 15-tu.

Trasa biegu poprowadzona zostanie 95% trawiastą nawierzchnią płyty lotniska szybowcowego, 5% utwardzoną drogą szutrową, limit czasu dla wszystkich konkurencji wynosi 90 minut ( organizatorzy czekają na ostatniego zawodnika!).

Zawodnicy biegu głównego na 10.000 m i 5.000 m zostaną sklasyfikowani na podstawie indywidualnego elektronicznego pomiaru czasu. Obowiązywać będzie klasyfikacja open kobiet i mężczyzn od 1 – 6 miejsca. W biegach dziecięcych i młodzieżowych, klasyfikacja będzie się odbywała na podstawie kolejności przybycia na metę, bez pomiaru czasu. Obowiązywać będzie klasyfikacja open dziewcząt i chłopców od 1 – 3 miejsca.

Już ponad 200 nóg zgłosiło się do biegu wokół największego lotniska sportowego w Europie. Będzie się działo ! Rejestracja dalej trwa.

Zgłoszenia udziału w Biegu można dokonać na stronie maratonleszno.pl w formularzu zgłoszeń – biegi na 10.000 m i 5.000 m do dnia 15.09.2017 r. oraz w dniu zawodów w biurze zawodów lub do wyczerpania limitu. Limit zgłoszeń 300 zawodników łacznie na obydwa dsyanse 10.000 m i 5.000 m. Rejestracja najmłodszych zawodników do biegów dla dzieci wyłącznie w dniu zawodów w biurze zawodów bez limitu.

Opłata startowa wynosi 25 zł dla zawodników zgłoszonych na dystanse 10.000 m i 5.000 m. Płatne w dniu startu w biurze zawodów. Biegi dla dzieci i młodzieży bez opłaty startowej.

Organizatorzy przygotowali wspaniałe nagrody:

Biegi na 5.000 m i 10.000 m w kategorii open: kobiet i mężczyzn:
• I miejsce – puchar + 30 minutowy lot szybowcem
• II miejsce – puchar + lot paralotnią
• III miejsce – puchar + 10 minutowy lot szybowcem
• IV miejsce – nagroda rzeczowa
• V miejsce – nagroda rzeczowa
• VI miejsce – nagroda rzeczowa

Biegi dla dzieci i młodzieży w kategorii open:
• dziewcząt: miejsca I – III puchary
• chłopców: miejsca I – III puchary
Każdy z uczestników biegów dziecięcych i młodzieżowych otrzyma pamiątkowy dyplom.

Już 58 zawodników zgłosiło się na biegi główne podczas nadchodzącej edycji Biegu Wokół Szybowca, do tego około 60 dzieci. Oprócz wydarzeń sportowych nie zabraknie atrakcji również dla kibiców w związku z czym zapraszamy do wzięcia ze sobą rodzin, znajomych, sąsiadów oraz sąsiadki. Do zobaczenia!

Więcej informacji w Regulaminie oraz na stronie www.maratonleszno.pl. Po wejściu na stronę należy wejść w menu i wybrać zakładkę „Bieg Wokół Szybowca 2017”.

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony