Przejdź do treści
I Leszczyńska Fiesta Balonowo-Spadochronowa (fot. Aeroklub Leszczyński)
Źródło artykułu

I Leszczyńska Fiesta Balonowo-Spadochronowa rozegrana

To był cudowny weekend. I Leszczyńska Fiesta Balonowo-Spadochronowa mocnym przytupem zapisała się w balonowo-spadochronowej historii.

Głównym celem imprezy było propagowanie sportów lotniczych w tym regionie w luźniej towarzyskiej formie, która sprzyjała przede wszystkim dobrej zabawie.

Podsumowując: odbyły się 3 loty. Niestety trudna pogoda pozwoliła na tylko jedną konkurencję dla skoczków spadochronowych. Nad Lesznem zrobiło się kolorowo. Szczególnie pięknie było w piątkowy wieczór na leszczyńskim rynku gdzie odbył się nocny pokaz balonów połączony z teatrem ognia.

W sobotni wieczór pełni pozytywnych emocji zakończyliśmy fiestę bankietem.

 

– To już pewne, że I Leszczyńska Fiesta Balonowo-Spadochronowa przeszła do historii, a II Leszczyńska Fiesta Balonowo-Spadochronowa odbędzie się już za rok – zapowiadają organizatorzy. I dodają: – To dla nas i dla Leszczyńskiego Stowarzyszenia Spadochroniarzy Feniks wielki sukces, gdyż od pomysłu do dnia rozpoczęcia fiesty było bardzo niewiele czasu. Dziękujemy najmocniej jak się da osobom, które poświęciły mnóstwo swojego cennego czasu i energii w organizację. Dziękujemy ekipom pomiarowym, uczestnikom, sponsorom i partnerom bez których fiesta nie mogłaby się odbyć. Dziękujemy mieszkańcom za zainteresowanie i ogrom wiadomości od was. Dziękujemy za waszą obecność na rynku. Zrobiliśmy to dla was i najlepszym podziękowaniem byliście właśnie wy.

Kończymy I edycję fiesty głośnym DO ZOBACZENIA ZA ROK. I jak to ktoś kiedyś powiedział "To nie koniec, to dopiero początek" – zapowiadają orhanizatorzy.

Wyniki I Leszczyńskiej Fiesty Balonowo-Spadochronowej:

Klasyfikacja Balonowa:
1. Mateusz Rękas
2. Daria Dudkiewicz-Goławska
3. Roman Bauta

Klasyfikacja Spadochronowa:
1. Remigiusz Letza
2. Bartosz Miara
3. Bartosz Donke

  

Więcej zdjęć z I Leszczyńskiej Fiesty Balonowo-Spadochronowej na profilu facebookowym Aeroklubu Leszczyńskiego.

Paweł Korozo
Przewodniczący sekcji szybowcowo-samolotowej

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony