Przejdź do treści
Drzwi Otwarte w Aeroklubie Leszczyńskim
Źródło artykułu

Drzwi Otwarte w Aeroklubie Leszczyńskim

W najbliższą niedzielę, 13.05.2018 r., Aeroklub Leszczyński organizuje Drzwi Otwarte. Od godziny 11:00 będzie można zapoznać się z kulisami funkcjonowania Aeroklubu Leszczyńskiego, z tematyką prowadzonych szkoleń, a także ze sprzętem lotniczym.

Aeroklub zaprasza każdego, kto na razie w sposób nieśmiały myśli o lataniu lub żywo interesuje się tematyką małego lotnictwa!

Dnia 13 maja w godzinach od 11:00 do 15:00, zapraszamy na lotnisko wszystkich pragnących zobaczyć z bliska codzienność aeroklubu. To doskonała okazja, aby porozmawiać z pilotami i skoczkami. Zapytać o możliwość szkoleń lotniczych. Zaprezentują się wszystkie sekcje Aeroklubu Leszczyńskiego.

Sympatycy lotnictwa, którzy przybedą na lotnisko Leszno Strzyżewice podczas Drzwi Otwartych będą mieli świetną okazję, aby obejrzeć sprzęt lotniczy. Tego dnia będzie można usiąść za sterami. Pracownicy aeroklubu pokażą jak steruje się balonem, samolotem lub szybowcem. Opowiedzą też o pracy modelarza. W najblizśżą niedzielę będzie można w Lesznie przetestować drony.

Warto też zarezerwować czas na lot zapoznawczy, podczas którego będzie można wzbić się w niebo oraz zobaczyć swoją okolicę z lotu ptaka. Może to właśnie w niedzielę rozpocznie się czyjaś przygoda z lotnictwem?

Początek historii lotnictwa sportowego na Ziemi Leszczyńskiej datuje się na rok 1952. Wtedy to rozpoczęła działalność przeniesiona z Rzadkowa koło Chodzieży szkoła szybowcowa. Doskonałe warunki termiczne oraz doświadczona kadra pracowników i instruktorów sprawiły, że o Lesznie szybko dowiedział się cały kraj. Wkrótce też zaczęli zgłaszać się tu kandydaci na szkolenie.

Zapraszamy na lotnisko.

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony