85-Lecie Aeroklubu Kujawskiego i odznaczenia członków za zasługi dla Aeroklubu Polskiego

85-Lecie Aeroklubu Kujawskiego (fot. M. Bajerowski)

W sobotę, 22 września, o godzinie 16:00, w odpowiednio przygotowanym hangarze na lotnisku im. Józefa Piłsudskiego w Inowrocławiu odbyły się obchody 85-lecia Aeroklubu Kujawskiego.

85 lat temu (24 września 1933 roku) miało miejsce uroczyste poświęcenie lotniska połączone z nadaniem imienia Pierwszego Marszałka Polski Józefa Piłsudskiego. To było wielkie święto całego Inowrocławia.

Podczas obchodów rocznicy działalności Aeroklubu Kujawskiego spotkali się przedstawiciele władz regionu min Prezydent Miasta Inowrocławia i Wójt, przedstawiciele służb mundurowych i organizacji oraz przedstawiciele sąsiadujących aeroklubów, zaproszeni goście i członkowie.

Wśród przedstawicieli aeroklubów sąsiadujących znalazły się delegacje z Aeroklubu: Koninskiego, Pomorskiego, Bydgoskiego i Włocławskiego.

Podczas części oficjalnej zgodnie z regulaminem Aeroklubu Polskiego w Warszawie, zostali uhonorowani za zasługi dla A.P.:

Złotą Odznaką:
• senior lotnictwa Konrad Gapiński
• członek zarządu Aeroklubu Kujawskiego, pil.Sławomir Jędrzejczak


Odzaczeni Złotą Odznaką Aeroklubu Polskiego od lewej senior lotnictwa-Konrad Gapiński i pil., członek zarzadu A.Kujawskieo Sławomir Jędrzejczak podczas wymiany gratulacji (fot. M. Bajerowski)

Srebrną Odznaką:
• członek zarządu Aeroklubu Kujawskiego inst.pil Wojciech Madejski
• pilot Krzysztof Węgierski
• mechanik lotniczy, pil.Maciej Ojczenasz
• inst.spad.Maciej Sopoliński
• paralotniarz Jakub Wojtylak
• paralotniarz Krzysztof Chytrowski


Odzanczeni Srebrną Odznaką Aeroklubu Polskiego instr. pil. członek zarzadu Aeroklubu Kujawskiego W.Madejski, pil. mech. M.Ojczenasz,instr.spad. M.Sopoliński, pil. K.Węgierski i paralolotniarz K.Chytrowski (fot. M. Bajerowski)

Ponadto Aeroklub Kujawski odznaczył za zasługi: pilotów: P. Bijatę, K. Cieślika, P. Klimarczyka, J. Biernata, M. Mileckiego oraz pozostałych członków min.: R. Komisarczyka, P. Sobieraja, J. Bętkowskiego, A. Dąbrowskiego oraz artystę ludowego W. Jagodzińskiego twórcę Pomnika Lotnika upamiętniającego jubileusz 85-lecia Aeroklubu Kujawskiego, który stanął na terenie lotniska.


Zasłużeni dla Aeroklubu Kujawskiego odznaczeni odzaką Aeroklubu Kujawskiego (fot. M. Bajerowski)

Obchody odbyły się w miłej, lotniczej atmosferze w otoczeniu eksponowanego samolotu Jak 12 M. Na tzw."hangar-party" spotkali się piloci samolotowi i szybowcowi, spadochroniarze i paralotniarze, modelarze lotniczy, a także przedstawiciele sekcji mikrolotowej (samoloty lekkie ULM i motolotnie) i balonowej. Podczas imprezy były demonstrowane na ekranie zdjecia przedstawiające historię A.Kujawskiego. Tzw. "Wisienką na jubileuszowym torcie" była napisana pod red. M. Rusieckiego historia lotniska wydrukowana i wydana w doskonałej formie przez DRUK INTRO książka pt. "Aeroklub Kujawski wczoraj i dziś".

Źródło: Aeroklub Kujawski
comments powered by Disqus