Zmarł Tadeusz Kasprzycki

Tadeusz Kasprzycki (fot. Aeroklub Krakowski)

Aeroklub Krakowski z głębokim żalem poinformował, że w dniu 15 kwietnia 2020 roku zmarł Tadeusz Kasprzycki – wieloletni instruktor-wychowawca w modelarni Aeroklubu Krakowskiego oraz modelarni Młodzieżowego Domu Kultury “Dom Harcerza” i klubu “MTSR Sowiniec”.

Przez długie lata swoją pasją zarażał dzieci i młodzież, wychował wielu wspaniałych zawodników, którzy osiągali sukcesy w krajowych i międzynarodowych zawodach, w tym w Mistrzostwach Świata.

Ponadto, Tadeusz Kasprzycki przez wiele lat był organizatorem imprez modelarskich ogólnopolskich i międzynarodowych, był również trenerem i kierownikiem modelarskiej kadry narodowej. Wychowankowie Pana Tadeusza zdobywali medale mistrzostw świata, Europy i Polski w modelarstwie lotniczym i kosmicznym.

Wspaniały wychowawca, organizator obozów modelarskich dla dzieci i młodzieży. Zawsze pogodny, uśmiechnięty, pomocny, pracowity, wielki człowiek.

Odznaczony Medalem Komisji Edukacji Narodowej, Srebrnym Krzyżem Zasługi, Złotą Odznaką za Pracę Społeczną dla Miasta Krakowa, Krzyżem Za Zasługi dla ZHP.

Uhonorowany odznaką Honoris Gratia Prezydenta Miasta Krakowa, Złotą Odznaką Za Zasługi dla Aeroklubu Krakowskiego.

Wielokrotnie wyróżniany Listami gratulacyjnymi, nagrodami Prezydenta Miasta Krakowa i Małopolskiego Kuratora Oświaty.

Rodzinie i Przyjaciołom składamy wyrazy głębokiego współczucia.
Cześć Jego Pamięci.

Źródło: Aeroklub Krakowski
comments powered by Disqus