53. Lot Południowo-Zachodniej Polski im. Franciszka Żwirki w Aeroklubie Krakowskim

53. Lot Południowo-Zachodniej Polski im. Franciszka Żwirki (fot. aeroklubkrakowski.pl)

Zapraszamy serdecznie na 53 Lot Południowo-Zachodniej Polski im. Franciszka Żwirki, organizowany przez Aeroklub Krakowski w dniach 25-28.06.2015 r. na lotnisku w Pobiedniku Wielkim.

Lot Południowo-Zachodniej Polski im. Franciszka Żwirki to prawdopodobnie najstarsza na świecie impreza sportu samolotowego. Jej początek sięga 1929 roku, kiedy to Akademicki Aeroklub w Krakowie, w rok po rozpoczęciu działalności zorganizował pierwsze zawody lotnicze. Celem zawodów jest wyłonienie najlepszego pilota precyzyjnego. Lotnicy muszą sprostać wyzwaniom, które czekają na nich w powietrzu. Najważniejszy jest dokładny pilotaż i precyzyjna nawigacja, a żeby utrudnić zadanie, tolerancja czasowa na trasie wynosi 2 sekundy błędu! Przy prędkości samolotu rzędu 140 km/h wydaje się to wręcz niemożliwe!

Dzisiejsze zawody, różnią się pod wieloma aspektami od tych sprzed II Wojny Światowej, jednak podejście i zaangażowanie zawodników nie zmieniło się w żadnym calu.

Cel jest tylko jeden, wygrać w Krakowie!

Warto dodać, iż krakowskie zawody to ostatni przystanek dla naszej reprezentacji przed Mistrzostwami Świata w Lataniu Precyzyjnym, które już w lipcu odbędą sie w Skive, w Danii.

Źródło: Aeroklub Krakowski
comments powered by Disqus