51 Lot Południowo-Zachodniej Polski im. Franciszka Żwirki

49 LPZP - kolejka do tankowania fot. Adam W

Już wkrótce w Krakowie-Pobiedniku Wielkim, rozpocznie się 51 Lot Południowo - Zachodniej Polski im. Franciszka Żwirki, który w tym roku dosyć nietypowo będzie rozegrany w formule zawodów Rajdowo-Nawigacyjnych i jednocześnie będzie zaliczany do nowego rankingu Pucharu Polski - Rajdowego. Tuż przed imprezą odbędzie się Zgrupowanie Rajdowej Kadry Narodowej, gdzie załogi kadrowiczów będą trenowały do nadchodzących w sierpniu mistrzostw Europy w słowackiej Dubnicy.

Trasy przed zawodami przygotował Jakub Drzewiński. Mamy nadzieję, że załogi będą miały sporo przyjemności a jednocześnie sportowych niespodzianek w czasie rozgrywania konkurencji!  

Aeroklub Krakowski dokłada wszelkich starań, aby zawody były rozegrane na wysokim poziomie sportowym i organizacyjnym! W tym momencie trwają ostatnie przygotowania. Małą niespodzianką dla koleżanek i kolegów pilotów jest powrót smacznych posiłków z Baru Janosik ;-)

Serdecznie dziękujemy naszym partnerom, którzy od kilku lat wspierają nas przy organizacji najstarszej na świecie imprezy sportu samolotowego! Nie udałoby się nam przebrnąć przez wszystkie trudności bez: Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej, Miasta Niepołomic, Państwa Ireny i Marka Pateckich - KIA Autocentrum, Aeroklubu Polskiego, Polish Flying Team’u, TrustHD, portalu Lotniczapolska.pl, gazety Dziennik Polski oraz Radia Kraków! Dziękujemy również Ministerstwu Sportu i Turystyki za bezcenne wsparcie dla sportu samolotowego! 

 

Do zobaczenia!

PS. Prezes Jacek Turczyński zamówił słoneczną pogodę ;-)

Źródło: Aeroklub Krakowski
comments powered by Disqus