Przejdź do treści
XXII MZPLiM z odwiedzinami w Gryżlinach i Kikitach, fot. AKJ
Źródło artykułu

XXII MZPLiM z odwiedzinami w Gryżlinach i Kikitach

Czwartek 6 sierpnia to pierwszy „lotny” dzień realizacji programu odwiedzin zaplanowanych lądowisk podczas XXII Międzynarodowego Zlotu Przyjaciół Lotnictwa i Mazur. Po porannym briefingu – odprawie pilotów (z udziałem załóg), zgodnie z planem, pierwszym odwiedzanym lądowiskiem były Gryżliny.

Przylot do Gryźlin od razu na sportowo. Pierwszy sprawdzian w lądowaniu na celność. Serdeczne powitanie przez Starostę Olsztyńskiego i Wójta  Gminy Stawiguda. Włodarze Powiatu i Gminy skorzystali z okazji  by opowiedzieć o atrakcjach regionu i zaprosić do jak najczęstszych odwiedzin Gryźlin, a z lądowiska wiele miejsc ciekawych turystycznie. Gospodarz lądowiska wykorzystał obecność Pana Starosty i Wójta do ogłoszenia wyników lądowania na celność.

  • Pierwsze miejsce zajął pilot Błażej Łukomski na samolocie STING o znakach rejestracyjnych OK-TUA 66;
  • Drugie miejsce zajął pilot Tomasz Janiga na samolocie PIPER UL o znakach rejestracyjnych  OK.-AUD 11; 
  • Trzecie miejsce  zajął pilot Zbigniew Brewko na samolocie SKYRANGER o znakach rejestracyjnych SP-SGLS

Fundator pucharów Pan Andrzej ABAKO - Starosta Olsztyński dokonał wręczenia pucharów i upominków dla pierwszych trzech najlepszych pilotów na lądowisku Gryzliny. Następnie wraz z Wójtem Gminy Stawiguda wręczył upominki dla wszystkich załóg.


Po krótkiej ceremonii uroczysto-powitalnej na lądowisku Gryżliny Pan Starosta zaprosił do przygotowanych autokarów na wycieczkę, do odwiedzenia atrakcji Gietrzwałdu.

W Gietrzwałdzie powitał nas Pan Jan Kasprowicz - Wójt Gminy, zapraszając do zwiedzania miejscowych atrakcji, zaliczanych do wyjątkowych miejsc dla wyznawców religii katolickiej. Dalszy pobyt w Gietrzwałdzie w towarzystwie przewodniczki - Pani Izy. Do wspomnień z tego zwiedzania, wrócimy jeszcze przy innej okazji.

Po powrocie na lądowisko Gryżliny, w lotniczym hangarze tradycyjna szczawiowa z jajkiem i kraszonymi  ziemniaczkami. Podziękowania Jakubowi Woźniakowi - gospodarzowi lądowiska. Następnie odlot  samolotów  do Kikit, gdzie również czekała rywalizacja w lądowaniu na celność.


A w recepcyjnych pomieszczeniach lądowiska Kikity gospodarze przygotowali na poczęstunek pyszny chlebek, smalczyk i ogóreczki. Zajadano z apetytem! Bardzo miły pobyt  w gościnie na lądowisku Kikity i konwersacje towarzyskie zakończyło ogłoszenie wyników w lądowaniu na celność.

  • Pierwsze miejsce zajął pilot Józef Pytel na samolocie ZODIAK o znakach rejestracyjnych OK -SUA52;
  • Drugie miejsce zajął pilot Piotr Sinica na samolocie AT 3 o znakach rejestracyjnych SP-IWO;
  • Trzecie miejsce zajął pilot Zbigniew Brewko na samolocie SKYRANGER o znakach rejestracyjnych SP-SGLS - jak widać już drugi sukces zajęcia zaszczytnego trzeciego miejsca w konkurencji na celność lądowania.

Pobyt w Kikitach, którego gospodarzami byli piloci: Michał Cedroński, Zygmunt Kuczyński i Sławomir Stempniewski (którym serdecznie dziękujemy), bardzo miło przygotował do powrotu na lotnisko Kętrzyn Wilamowo.


A po powrocie na kotwiczenie samolotów, zwiedzania filii Muzeum Dywizjonu 303. Pierwszy dzień aktywnego realizowania programu ZLOTU, we wspaniałej przyjacielskiej atmosferze, dla niektórych z sukcesami został zakończony również i ku radości organizatorów - spełnionych swoją pracą.

Stanisław Tołwiński

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony