Mazury AirShow 2021 w pierwszy weekend sierpnia

Wodnosamoloty na jeziorze Niegocin (fot. lotniskoketrzyn.pl)

Za sześć miesięcy odbędą się największe cywilne pokazy lotnicze, znane i realizowane pn. „Mazury AirShow". Impreza, od 12-stu lat realizowana z sukcesami nad wodą i na jeziorze Niegocin z udziałem właśnie wodnosamolotów, odbędzie się w dniach 7-8 sierpnia 2021 r.

Zawsze na mazurskiej imprezie lotniczej gościli najlepsi piloci – Mistrzowie Polski i świata, zespoły pokazowe i indywidualni akrobaci. Podziwiano najnowocześniejsze samoloty ale i zabytkowe konstrukcje, nawet z początków XX wieku. Tak oczywiście będzie i podczas 23. edycji w 2021 roku – zapewnia Stanisław Tołwiński, Prezes Aeroklubu Krainy Jezior.

Mazury AirShow, w 2013r. zostały wyróżnione tytułem "Najlepszy Produkt i Usługa Warmii i Mazur" w kategorii WYDARZENIE a w 2015 r certyfikat marki regionalnej "Produkt Warmia Mazury". Najwyższy dowodem uznania w 2018 r. była ocena Krajowej Rady Lotnictwa i miesięcznika Skrzydlata Polska w wyniku której Mazury AirShow (jako jedyne w Polsce pokazy) zostały wyróżnione „BŁĘKITNYMI SKRZYDŁAMI”. – Szczególną satysfakcję sprawiono nam przez wręczenie tego zaszczytnego trofeum, podczas Centralnych Uroczystości Obchodów 100 LAT LOTNICTWA POLSKIEGO, w Warszawie – mówi Stanisław Tołwiński.

Mazury AirShow – jako eksportowe wydarzenie Warmii i Mazur – to impreza pod wieloma względami wyjątkowa. Pokazy odbywają się w niecodziennej i pięknej mazurskiej scenerii, gdzie brzegi jeziora stanowią naturalny amfiteatr dla publiczności zapewniając świetną widoczność. Tafla jeziora jest doskonałym lądowiskiem dla maszyn, które rzadko goszczą na pokazach, dla wodnosamolotów czyli dla latających łodzi i samolotów-amfibii. Nie bez znaczenia jest też fakt, że Mazury AirShow to jedyne tej wielkości pokazy lotnicze, które można oglądać całkowicie za darmo.

Od pewnego czasu, nowatorskim aspektem upowszechniania idei Mazury AirShow ale i Krainy Wielkich Jezior Mazurskich jest funkcjonowanie Studia TV AirShow transmitujące live pokazy internetem w świat. Natomiast znakomity komentarz Tadeusza Sznuka i Witolda Sokoła wprowadzający w arkana pokazów świetnych pilotów można było odbierać dzięki funkcjonowaniu własnego AirShow Radio. – Te nowatorskie formy i doświadczenia będziemy kontynuowali również w 2021 roku – zapowiada Prezes Aeroklubu Krainy Jezior.

Mazury AirShow 2021, jedyne tego typu w Europie i już 23-cie pokazy lotnicze, będą tradycyjnym finałem XXIII Międzynarodowego Zlotu Przyjaciół Lotnictwa i Mazur, zaplanowanego w dniach 4-8 sierpnia 2021 r., w ramach którego odbędzie się również Międzynarodowy Zlot Wodnosamolotów MAZURY 2021.

A więc zapraszamy na Mazury, na wiele naszych inicjatyw lotniczych a w szczególności na międzynarodowy zlot i już tradycyjne mazurskie pokazy lotnicze – zaprasza Stanisław Tołwiński.

Z pewnością przybyli na tę imprezę fani lotnictwa będą potrzebowali gdzieś się zatrzymać na nocleg. Od wielu miesięcy mamy pandemię COVID-19, a rządowe ograniczenia boleśnie w skutkach finansowych doświadczają branżę hotelową, w tym wieloletnich PARTNERÓW największych cywilnych pokazów lotniczych w Polsce, realizowanych przez ponad 20 lat na Mazurach, znanych w Europie pn. „Mazury AirShow”. Dlatego Prezes AKJ wystosował "Apel do PRZYJACIÓŁ MAZUR & Mazury AirShow", z którym można zapoznać się tutaj – LINK.

Więcej szczegółów wkrótce. A tymczasem już dziś zapraszamy do dodania Mazury AirShow 2021 oraz XXIII Międzynarodowego Zlotu Przyjaciół Lotnictwa i Mazur do swoich kalendarzy oraz do wakacyjnych planów.

Źródło: Aeroklub Krainy Jezior
comments powered by Disqus