Kolejna "Militarna – lotnicza Majówka" odbyła się!

Aeroklub Krainy Jezior

1 maja na lotnisku Kętrzyn Wilamowo odbyła się Lotnicza Majówka z Wojskiem, która zainaugurowała sezon lotniczy na mazurskim lotnisku.

Wczorajszy dzień spędzić można było na lotnisku pod Kętrzynem. W militarno-lotniczej atmosferze odbyła się "Majówka ...", na którą licznie przybyły całe rodziny. Podczas imprezy odbyły się gry , zabawy i konkursy dla dzieci - młodzieży oraz konkurencje sprawnościowe i strzelanie z broni pneumatycznej. Ponadto każdy mógł skorzystać z lotu widokowego nad lotniskiem oraz sprawdzić swoich umiejętności w kierowaniu pojazdem UAZ. Zwycięzcy poszczególnych konkurencji otrzymali okolicznościowe dyplomy oraz upominki.

Tradycyjnie podczas "Majówki ..." (w rocznicę przystąpienia Polski do UE oraz nawiązująca do Święta Flagi Państwowej i Konstytucji 3 Maja) ważnym akcentem z udziałem kompanii honorowej, pocztów sztandarowych i orkiestry wojskowej, był Uroczysty Apel oraz podniesienie flagi państwowej. Po złożeniu kwiatów pod obeliskami, w tym obeliskiem błogosławionego Ojca Świętego, Jana Pawła II – największego lotniczego pielgrzyma świata nastąpiło wystąpienia oficjalnych gości.

Uroczysty Apel został zakończony okolicznościowym koncertem w wykonaniu orkiestry Wojsk Lądowych z Giżycka.

Uczestnicy imprezy posilić się mogli gorącym posiłkiem – bigosem oraz wojskową grochówką podawanymi prosto z kuchni wojskowej.

Tegoroczna "Majówka ..." była wyjątkowa, bo zbiegła się z uroczystościami beatyfikacji Jana Pawła II. Organizatorzy "Majówki ..." stworzyli możliwość uczestnikom śledzenia na bieżąco uroczystości beatyfikacyjne z Watykanu i jak nigdy przed telewizorem w lotniskowej Tawernie Aviatorów była wyjątkowa ilość osób jednorazowo.

"Lotnicza Majówka z Wojskiem" mimo niezbyt życzliwej aury była istotną i atrakcyjną propozycją dla społeczeństwa oraz turystów. Obserwatorów i czynnych uczestników imprezy nie odstraszyła nawet niezbyt łaskawa pogoda. Tegoroczne warunki pogodowe (opady deszczu i niskie temperatury) spowodowały dosyć dużą rotację osób, ale dla wytrwałych była to okazja aktywnego spędzenia niedzielnego popołudnia z rodziną i przyjaciółmi. Ciekawa ekspozycja sprzętu wojskowego i specjalne stanowiska informacyjne umożliwiły zaczerpnięcie informacji o Narodowych Sił Rezerwowych i służbie pomocniczej Wojska Polskiego oraz Straży Granicznej, która na lotnisku zorganizowała stanowisko ilustrujące specjalne przejście graniczne.
 

Źródło: Aeroklub Krainy Jezior
comments powered by Disqus