AKJ wyróżniony "Za Zasługi dla Turystyki"

Aeroklub Krainy Jezior

W dniu 23 września br.w Hotelu Wileńskim (niedawno otwartym) w Olszynie odbyła się Gala Regionalnych Obchodów Światowego Dnia Turystyki. Jak są okazje do świętowania to i czasami bywają niespodziewane "prezenty". Tak się też stało, bo kilka instytucji i znaczna grupa osób została odznaczona przez Ministra Sportu i Turystyki medalem "Za Zasługi dla Turystyki".

Taki zaszczyt spotkał Roberta Smolankę (skarbnika Aeroklubu Krainy Jezior), który przez wiele lat m.in. dyrektorował Festynom Lotniczym Mazury oraz instytucjonalnie Aeroklub Krainy Jezior za działalność na rzecz organizacji cyklicznych - otwartych dla publiczności imprez lotniczych (non profit), a w szczególności za inicjowanie i konsekwentne promowanie możliwości turystyki lotniczej.

Doceniono organizowane przez AKJ Rajdy po Warmii i Mazurach oraz w Warmińsko-Mazurskie Lotnicze Rajdy Przyjaźni na Litwę. Taka wysoka ocena AKJ to wynik wielkiego zaangażowania działaczy-wolontariuszy, bez których nie byłoby możliwości osiągnąć życzliwą akceptację władz wojewódzkich, uznanie Warmińsko-Mazurskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej i społeczeństwa oraz licznych turystów - stałych obserwatorów imprez na lotnisku Wilamowo.

Zdjęcia z uroczystości na stronie AKJ.

Źródło: Aeroklub Krainy Jezior
comments powered by Disqus