AKJ: Już … kolejny Rajd na lotniska Litwy!

Aeroklub Krainy Jezior

Z wielkim sukcesem medialnym zrealizowaliśmy najważniejszy punkt kalendarza imprez Aeroklubu Krainy Jezior – XIV Międzynarodowy Zlot Przyjaciół Lotnictwa i Mazur, którego finałem były pokazy lotnicze „Mazury AirShow 2012”. Teraz we wrześniowym kalendarzu zbliża się termin tradycyjnej już lotniczej wyprawy na Litwę!

Otóż w dniach 7-9 września kilkanaście załóg samolotów z Polski będzie miała możliwość kolejny już raz poznania kilku bardzo interesujących lotnisk przyjaciół z Litwy. Na ten sympatycznie zapowiadający się Międzynarodowy Rajd po lotniskach Litwy zapraszamy wszystkich pilotów których zaintryguje możliwość wspólnej przyjacielskiej wyprawy do naszego wschodniego sąsiada, w ramach nieustannego kreowania i utrwalania nowej formy transgranicznej turystyki lotniczej. Bywam na lotniskach Litwy dosyć często i zawsze jestem pod wrażeniem nowych doznań. Więc jeżeli znajdziecie Państwo możliwość wygospodarowania czasu a samolot jest sprawny, zapraszam do ekipy Rajdu.

Ramowy program Rajdu przewiduje:
06.09.2012 (czwartek)
przylot (do zachodu słońca) – zgromadzenie załóg Rajdu na Lotnisku Kętrzyn Wilamowo i integracyjne spotkanie w Tawernie Awiatorów;

07.09.2012 (piątek)
07.30 wylot z Kętrzyna na Lotniska Litwy. Czekają nas interesujące propozycje gospodarzy lotnisk włączonych przez Kaunas Aeroklubas w program naszego rajdu. Może nawet narciarska przygoda (slalom) na halowym stoku w Druskiennikach.

08.09.2012 (sobota)
Realizacja programu odwiedzin lotnisk – przygotowywanego przez Algimentasa Zentelisa – Dyrektora Kaunas Aeroklubas. Ze wstępnych informacji Algimentasa wiem, że jest przewidziana poranna wyprawa na wyjątkowy (jak z czasów międzywojennych) targ w Prenai. Bywalcy w zeszłym roku wiedzą co to za atrakcja m.in. dla podniebienia.

09.09.2010 (niedziela)
zakończenie "Rajdu po lotniskach Litwy" nastąpi w Kownie. Przewidywany wylot z Kowna ok. godz.15.00 czasu litewskiego t.j. ok. 14.00 czasu polskiego do Kętrzyna gdzie nastąpi podsumowanie i rozwiązanie ekipy polskiej Rajdu.

Wobec dużego zainteresowania planowanym "Rajdem po lotniskach Litwy" zgłoszenia na Rajd (ze względów logistycznych) będą rozpatrywane tylko te, które wpłyną na mail: akj@lotniskoketrzyn.pl i równolegle na wajsznory@lotniskoketrzyn.pl do dnia 3 września br.

W zgłoszeniu oczekujemy podania następujących danych:
typ samolotu, możliwa prędkość przelotowa, znaki rejestracyjne, imię i nazwisko pilota, nazwiska członków załogi, telefon kontaktowy pilota oraz adres mailowy do korespondencji.
Proszę również o określenie potrzeby zarezerwowania hotelu w Kętrzynie na nocleg 06/07.09.2012r.
Pozdrawiając koleżanki i kolegów pilotów, zapraszam na wspólny towarzysko – przyjacielski wylot na Litwę!

Stanisław Tołwiński

Źródło: Aeroklub Krainy Jezior
comments powered by Disqus