Festyn Lotniczy w Zegrzu Pomorskim

Festyn Lotniczy w Zegrzu Pomorskim 2019 (fot. aeroklub.koszalin.pl)

Znamy już datę kolejnej imprezy lotniczej w Zegrzu Pomorskim. Aeroklub Koszaliński z przyjemnością zaprasza na festyn lotniczy, który odbędzie się na lotnisku w Zegrzu Pomorskim w dniu 8 czerwca 2019r.

Jak co roku można będzie podziwiać samoloty i śmigłowce zarówno w formie pokazu statycznego jak i w pokazie dynamicznym w locie.

Pokaz akrobacji lotniczej będzie zrealizowany przez świetnego pilota Uwe Zimmermanna, który swoją przygodę z lotnictwem  zaczął jako dziecko od szybowców, nastepnie zrobił licencję pilota samolotowego i wybrał się do Czech, do trenera czeskiej kadry narodowej w akrobacji, by się tego sposobu latania nauczyć od najlepszych. Brał udział w zawodach akrobacyjnych, po czym doszedł do wniosku, że latanie wedlug ustalonych reguł i ustalonego programu jest po prostu nudne. Rozpoczął swoją przygodę z pokazami akrobacyjnymi. Rezultatem są jego dynamiczne air show na wielu imprezach lotniczych.

Uwe uwielbia polską publiczność. Fanom lotnictwa w Zegrzu Pomorskim zaprezentuje się w akrobacji na samolocie Extra 300 S.

Impreza będzie miała charakter rodzinny, więc zapraszamy rodziny z dziećmi – zachęcają organizatorzy.

Dla najmniejszych przygotowane będą takie atrakcje jak zawody „Smyki na start”, pokazy modeli zdalnie sterowanych i inne zabawy. Impreza będzie trwała od godziny 12:00 do zachodu słońca. Wstęp jest bezpłatny.

Jeśli chcesz przylecieć własnym samolotem, jest to również możliwe.
Koordynacja przylotów: +48 503 770 933 lub przemek@wisniewski.aero

Do zobaczenia na lotnisku w Zegrzu Pomorskim!

Źródło: Aeroklub Koszaliński
comments powered by Disqus