Warsztaty, mural i strefa relaksu na lądowisku w Kazimierzu Biskupim

Samoloty na lądowisku w Kazimierzu Biskupim (fot. Aeroklub Koniński)

Aeroklub Koniński w partnerstwie z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Kazimierzu Biskupim starał się dofinansowanie projektu "A zmalujmy coś" w ramach drugiej edycji programu grantowego Moja Mała Ojczyzna, realizowanego przez Fundację BGK.

Dobra współpraca zawsze się opłaca. Propozycja Aeroklubu Konińskiego i GOK w Kazimierzu Biskupim uzyskała aprobatę komisji konkursowej. Instytucje otrzymały kwotę w wysokości 17.100 zł. Umowa na realizację projektu została podpisana w piątek 23 listopada.

Realizacja projektu potrwa od kwietnia do lipca 2019 roku. W tym czasie Aeroklub i GOK będą zapraszać wszystkich na kazimierskie lądowisko. W ramach projektu prowadzone będą warsztaty, powstanie mural przedstawiający historię lotnistwa oraz strefa wypoczynku dla mieszkańców. Będzie się działo!

Aeroklub Koniński swoje początki datuje w roku 1976. – Dzięki współpracy z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Kazimierzu Biskupim udało się pozyskać środki na odświeżenie infrastruktury naszego aeroklubu. Co więcej, będzie możliwość integracji z mieszkańcami naszej gminy. Wspólnie namalujemy mural dotyczący historii lotnictwa, a dla chętnych powstanie specjalna strefa, gdzie komfortowo będzie można obserwować latające samoloty czy skoczków spadochronowych. Tylko ostrzegamy, nie bierzemy odpowiedzialności za złapanego lotniczego bakcyla – cieszą się członkowie Aeroklubu Konińskiego.

Źródło: Aeroklub Koniński
comments powered by Disqus