Szybowcowe zawody na celność lądowania w Gliwicach

Szybowiec ISA Salamandra zbudowany i oblatany w tym roku przez mechanika i instruktora Witka Nowaka (fot. Aeroklub Gliwicki)

Aeroklub Gliwicki zaprasza pilotów aeroklubu oraz pilotów z całej Polski do udziału w szybowcowych zawodach na celność lądowania, które odbędą się 2.12.2017 r. na lotnisku Aeroklubu Gliwickiego.

Starty będą wykonywane za wyciągarką a do latania będą dostępne szybowce: Puchacz, Bocian, Junior. Zbiórka uczestników o godzinie 9:00 przed hangarem.

Organizatorzy przewidzieli jedną kolejkę lądowań konkursowych.

W zawodach mogą wziąć udział instruktorzy, piloci oraz studenci-piloci, którzy polecą z instruktorem-bezpiecznikiem.

Warunkiem uczestnictwa dla osób spoza Aeroklubu Gliwickiego jest, najpóźniej w dniu zawodów, wpłacenie opłaty 40zł za jeden lot (opłata za szybowiec+wyciągarka).

Z powodów organizacyjnych Aeroklub Gliwicki prosi o zgłoszenia na adres: szybowce@aeroklub.gliwice.pl

Zapraszamy również osoby z długą przerwą w lataniu np. zgłosił się do nas niedawno pilot z licencją szybowcową,ostatni lot w 1975 roku (kto pamięta tektury-licencje w czerwonej okładce z napisem "Ministerstwo Komunikacji" taka tektura przydatna była w różnych sytuacjach ale o tym przypomnimy sobie już na miejscu – zachęca Kierownik Szkolenia/HT instruktor pilot Mariusz Siodłoczek.

Mamy nadzieję na fajną zabawę oraz co dla szybowników jest bardzo ważne trening w precyzyjnym lądowaniu pod czujnym okiem "Loży szyderców" – dodaje Mariusz Siodłoczek.

Będzie również okazja dowiedzieć się jakimi kultowymi szybowcami AGL (w stanie lotnym oczywiście) dysponuje, co teraz w hangarze jest budowane i może zdradzimy trochę planów na najbliższą przyszłość.

Szczegółowe informacje oraz regulamin będą zamieszczone na stronie aeroklubu: www.aeroklub.gliwice.pl/aeroklub/

Źródło: Aeroklub Gliwicki
comments powered by Disqus