Przejdź do treści
Kazimierz Domrazek w szybowcu (fot. Aeroklub Gdański)
Źródło artykułu

Zmarł Kazimierz Domrazek

Do redakcji dotarła bardzo smutna wiadomość. W dniu 10 grudnia 2021r. zmarł Kazimierz Domrazek, pilot szybowcowy, wieloletni zasłużony członek Aeroklubu Gdańskiego.

Kazimierz Domrazek w samolotach zakochał się już w wieku 6-7 lat. Po raz pierwszy sam oderwał się od ziemi w wieku kilkunastu lat na lotnisku w podbydgoskim Fordonie.

Po przeprowadzce do Gdańska pierwsze kroki skierował do Aeroklubu Gdańskiego, znajdującego się w tamtych latach na lotnisku we Wrzeszczu, gdzie wspinał się na kolejne kroki lotniczej kariery: loty nocne, akrobacja, uprawnienia instruktorskie. Początkowo latał na szybowcach, potem doszły do tego samoloty.

Koledzy Kazimierza Domrazka trafili do LOT-u na samoloty komunikacyjne, inni do wojska. A Pan Kazimierz trafił do agrolotnictwa, gdzie przez długie lata zajmował się opryskiwaniem pól z samolotów w Polsce i w Afryce. W zawodzie pracował do 1985 roku.

Wiele swoich przygód z lotniczej kariery, Kazimierz Domrazek opisał w wydanej w 2002 roku książce "Impresje spod cumulsa".

Rodzinie oraz najbliższym składamy wyrazy współczucia.

Pogrzeb Kazimierza Domrazka odbędzie się w piątek 17 grudnia 2021r. na cmentarzu Srebrzysko. Rozpoczęcie ceremonii o godzinie 12:30 w Kaplicy obok krematorium.

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony