XI Jurajskie Zawody Samolotowe

Jurajskie Zawody Samolotowe (fot. aeroklub-czestochowa.org.pl)

Aeroklub Częstochowski wraz z firmą Unimot Exspress zaprasza na XI Jurajskie Zawody samolotowe im. Piotra Sikorskiego.

Od kilku lat impreza poświęcona jest pamięci Piotra Sikorskiego, pilota Aeroklubu Częstochowskiego, który w 2007 roku wraz z rodziną i przyjaciółmi zginął w wypadku samolotowym w Bieszczadach.

W tym roku rywalizacja na lotnisku Rudniki zaplanowana jest w dniach 21.09 – 23.09.2018r.

Zawody będą rozgrywane w załogach jedno– i dwuosobowych. W ramach rywalizacji piloci mają wykonać dwie konkurencje nawigacyjne. Każda będzie zakończona próbą lądowania na celność.

I pilot (d-ca statku powietrznego) powinien posiadać ważną licencję pilota samolotowego i doświadczenie w lotach nawigacyjnych umożliwiające bezpieczne wykonanie tras zawodniczych. II pilotowi nie stawia się żadnych wymagań co do kwalifikacji lotniczych. Każda załoga powinna posiadać minimum jeden rejestrator lotu do oceny przebiegu lotu.

Na lotnisku istnieje możliwość zakupu paliwa Avgas 100LL, a także wynajęcia samolotu od Organizatora.

Organizator we współpracy z firmą Unimot Express zapewnia atrakcyjne nagrody w następujących kategoriach: - dla zwycięzców (trzy pierwsze miejsce) w klasyfikacji ogólnej; dla najlepszej załogi rodzinnej z wyłączeniem zwycięskich załóg (pierwsze trzy miejsca) w klasyfikacji ogólnej; dla najlepszej załogi amatorskiej (klasyfikacja obejmuje załogi w skład których wchodzą osoby, które nigdy nie były klasyfikowane w Pucharze Polski oraz nie były członkami SNKN seniorów); dla najmłodszej załogi (załoga o najmniejszej sumie lat obydwu jej członków).

Piloci zainteresowani udziałem w JZSMPS powinni przesłać wypełniony formularz zgłoszeniowy w terminie nie później niż do 14 września 2018 r. do godz. 19.00, na adres e-mail: acz@aeroklub-czestochowa.org.pl lub złożyć osobiście.

Formularz zgłoszeniowy 2018

Regulamin sportowy zawodów 2018

Więcej informacji w Piśmie organizacyjnym.

Źródło: Aeroklub Częstochowski
comments powered by Disqus