Weź udział w Jurajskich Zawodach Samolotowych!

Aeroklub Częstochowski

Fajna impreza lotnicza szykuje się w połowie września na lotnisku Rudniki. Już po raz czwarty Aeroklub Częstochowski organizuje Jurajskie Zawody Samolotowe o Memoriał Piotra Sikorskiego. – Zapraszamy pilotów z całej Polski, zarówno tych, co dobrze latają, jak i tych, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z lotnictwem. Obiecujemy miłą, serdeczną atmosferę i dużo wrażeń – zachęca do udziału w zawodach Michał Braszczyński, dyrektor Aeroklubu Częstochowskiego.

Memoriał odbędzie się w dniach 15-18 września br. Będą to zawody rajdowo-nawigacyjne. Zawodnicy wystartują w dwuosobowych załogach: pilot (dowódca samolotu) z nawigatorem (nazywanym w regulaminie sportowym zawodów II pilotem).

– Pilot powinien posiadać ważną licencję pilota samolotowego oraz licencję sportową i doświadczenie w lotach nawigacyjnych umożliwiające bezpieczne wykonanie lotów zawodniczych. II pilotowi nie stawia się żadnych wymagań co do kwalifikacji lotniczych – przybliża regulamin zawodów Włodzimierz Skalik, prezes aeroklubów: Polskiego i Częstochowskiego. – W ramach zawodów przewidujemy rozegranie dwóch konkurencji nawigacyjnych. Każda konkurencja będzie zakończona próbą lądowania na celność.

Zawodnicy mogą skorzystać podczas memoriału z noclegu w niedużym hotelu na terenie lotniska Rudniki. Koszt dobowego pobytu wynosi 35 zł. Miejsca noclegowe można rezerwować wysyłając maila pod adresem: acz@aeroklub-czestochowa.org.pl This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it lub faksem na numer 34/3605772 albo telefonicznie dzwoniąc pod numer tel. 0-695-520-666. O rezerwacji miejsc noclegowych w lotniskowym hotelu decyduje kolejność zgłoszeń. Zawodnicy mogą skorzystać z pola kempingowego znajdującego się na terenie lotniska. Opłata wynosi 5 zł za osobę za jedną dobę.

– Dla zainteresowanych służymy także informacją o noclegu w hotelach usytuowanych w pobliżu lotniska – mówi Michał Braszczyński.

Zawodnicy mogą wziąć udział w memoriale swoimi samolotami lub wynająć samolot od organizatorów. Na lotnisku istnieje możliwość zakupu paliwa Avgas 100LL. Aeroklub Częstochowski oraz firma Unimot – sponsor memoriału zapewnia atrakcyjne nagrody w kategoriach: dla zwycięzców (trzy pierwsze miejsce) w klasyfikacji ogólnej, dla najlepszej załogi rodzinnej, dla najmłodszej załogi oraz dla najlepszej załogi amatorskiej. Ta ostatnia klasyfikacja obejmuje załogi w skład których wchodzą osoby, które nigdy nie były klasyfikowane w Pucharze Polski oraz nie były członkami SNKN seniorów. Organizatorzy planują także losowanie dodatkowych nagród wśród załóg, które nic nie zdobędą w tych wymienionych kategoriach.

Udział w memoriale należy zgłaszać nie później niż do 15 września do godz. 19.00, osobiście, pocztą elektroniczną na adres acz@aeroklub-czestochowa.org.pl This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it lub faksem na numer 34/3605772. Program zawodów obejmuje zlot i rejestrację zawodników 15 września br., a także loty treningowe tego dnia. Konkurencje zostaną rozegrane 16 i 17 września br. Rozlot planowany jest na niedzielę 18 września br.

IV Jurajskie Zawody Samolotowe są Memoriałem Piotra Sikorskiego – częstochowskiego pilota, który 22 lipca 2007 roku zginął wraz z żoną, synem i dwójką przyjaciół podczas wypadku lotniczego w Bieszczadach. (wik)

Regulamin sportowy, Wzór zgłoszenia oraz Pismo organizacyjne znajdują się na stronie Aeroklubu Częstochowskiego.
 

Źródło: Aeroklub Częstochowski
comments powered by Disqus