Ogólnopolskie Rajdowe Zawody Samolotowe w Rudnikach

Ogólnopolskie Rajdowe Zawody Samolotowe w Rudnikach (fot. Aeroklub Częstochowski)

Aeroklub Częstochowski zaprasza pilotów do udziału w Ogólnopolskich Rajdowych Zawodach Samolotowych, które odbędą się w dniach 12-15.08.2016 r. na lotnisku Rudniki. Organizatorem zawodów jest Aeroklub Częstochowski, przy współudziale Aeroklubu Polskiego i Komisji Samolotowej. Zawody są dofinansowane ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Zawody będą rozgrywane w klasie Unlimited i Advanced według Regulaminu zawodów samolotowych – Cześć Ogólna, Wyd. 9/2015 oraz aktualny Regulamin Zawodów w Lataniu Rajdowym – 2016. Wyniki zawodów wliczane są do rankingu rajdowego będącego kwalifikacją do Kadry Narodowej 2017.

Piloci biorący udział w zawodach powinni posiadać: ważną licencję pilota samolotowego lub odpowiednio świadectwo kwalifikacji; ważne, odpowiednie do posiadanej licencji lub świadectwa kwalifikacji badania l-l; ważne kontrole wiedzy i umiejętności praktycznych oraz ważne kwalifikacje do wykonywania lotów na danym statku powietrznym.

Zostanie również przeprowadzony trening pilotów (rajdowych) Samolotowej Kadry Narodowej.

Wszyscy zawodnicy są zobowiązani do dnia 7.08.2016 r. dokonać zgłoszenia udziału w treningu i zawodach na druku zgłoszenia wg załącznika nr 1 do Kierownika Zawodów na adres e-mail Aeroklubu Częstochowskiego, dyrektor@aeroklub.czest.pl oraz do koordynatora sportowego Jakuba Drzewińskiego na adres e-mail: jakub.drzewinski@wp.pl

Zawody traktowane są jako cykl przygotowań pilotów do startu w Rajdowych Mistrzostwach Świata w Santa Cruz w Portugalii. Jubileuszowa, dwudziesta edycja tej imprezy odbędzie się na początku września.

Pismo Organizacyjne Ogólnopolskich Rajdowych Zawodów Samolotowych

Pismo Organizacyjne treningu Samolotowej Kadry Narodowej (rajdowej)

Źródło: Aeroklub Częstochowski
comments powered by Disqus