Milena Bąk – srebrna medalistka konkursu młodych artystów FAI 2021 (fot. Aeroklub Częstochowski)

Milena Bąk – srebrna medalistka konkursu młodych artystów FAI 2021

Milena Bąk zdobyła srebrny medal w Światowym Finale 2021 FAI Young Artists Contest, w kategorii Juniorów.

W tym roku uczestnicy z całego świata podjęli się interpretacji tematu "Sporty lotnicze czynią świat bardziej przyjaznym".

W roku ubiegłym Milenka zdobyła medal brązowy FAI za pracę plastyczną pod tytułem "Latanie kiedyś i w przyszłości". Za sukces ten została wyróżniona "Cumulusem Specjalnym" Polskiego Lotnictwa.

Aeroklub Częstochowski poinformował o tym teraz, gdyż podczas zakończenia Pucharów Polski F1D była okazja wręczyć Laureatce Konkursu Plastycznego FAI – Milenie Bąk Srebrny Medal Edycji Międzynarodowej.

Prace laureatów krajowych zostały wysłane do siedziby FAI w Lozannie, a tam w ramach Finału Światowego, razem z pracami z całego świata  oceniane przez międzynarodowe Jury FAI. Srebrny medal to ogromy sukces.

Dekoracji Mileny dokonał były drużynowy Mistrz Świata i indywidualny srebrny medalista Mistrzostw Świata, Legenda Modelarstwa Halowego Edward Ciapała, natomiast oficjalny dyplom FAI wręczył Prezes Aeroklubu Częstochowskiego Włodzimierz Skalik.

Milena w ubiegłorocznej edycji konkursu wywalczyła Brązowy medal FAI, w tegorocznej Srebrny medal, to pewnie w przyszłorocznej będzie złoty… czego naszej Laureatce z całego serca życzymy.