Projekt "Szybowcem po Niebie" będzie realizowany

SZD-54 Perkoz (fot. obywatelskibb.pl)

W dniach 21-28 października br. w Bielsku-Białej odbyło się głosowanie w czwartej edycji Budżetu Obywatelskiego Bielska-Białej 2017, który umożliwi realizację zwycięskich projektów zgłoszonych przez mieszkańców Bielska-Białej w 2017 r.

W ramach tegorocznej edycji Aeroklub Bielsko-Bialski złożył dwa projekty ogólnomiejskie, które są związane z lotniskiem w Aleksandrowicach:

1. "Szybowcem po Niebie" – Zakup nowoczesnego i uniwersalnego szybowca umożliwi nie tylko szkolenie podstawowe, ale i zaawansowane, poprzez pierwsze samodzielne loty, naukę termiki, przeloty, loty rekreacyjne (w tym dla osób niepełnosprawnych), naukę i trening akrobacji. Ponadto projekt obejmuje zakup przyczepy transportowej oraz dwóch spadochronów do skoków treningowych.

2. Lotniczy Plac Zabaw na lotnisku Aleksandrowice – Celem projektu jest zbudowanie placu zabaw dla dzieci o tematyce lotniczej na jednym z najpiękniej położonych lotnisk w Polsce w Bielsko-Bialskich Aleksandrowicach.

W poniedziałek, 14 listopada zostały podane oficjalne wyniki głosowania.

Projekt "Szybowcem po Niebie" znalazł się wśród wygranych. Dzięki głosom mieszkańców Bielska-Białej projekt ten uzyskał aż 3321 głosów i będzie realizowany w ramach IV edycji Budżetu Obywatelskiego Bielska-Białej 2017. Autorami projektu są Łukasz Ćwik i Maciej Szczepanik.

Drugi ze zgłoszonych projektów – Lotniczy Plac Zabaw na lotnisku Aleksandrowice – zajął 11 miejsce uzyskując 633 głosy mieszkańców.

Gratulujemy !

Pełne wyniki głosowana można zobaczyć na stronie: www.obywatelskibb.pl

Źródło: Aeroklub Bielsko-Bialski
comments powered by Disqus