Dzień Otwarty Lotniska Aleksandrowice 2018 – nowy termin

Dzień Otwarty Lotniska Aleksandrowice 2018 – nowy termin (fot. Aeroklub Bielsko-Bialski)

Niezwykle atrakcyjnie zapowiada się trzecia edycja Dnia Otwartego lotniska Aleksandrowice w Bielsku-Białej. Z tej okazji zostaną otwarte bramy hangarów dla zwiedzających. Będzie można obejrzeć samoloty i szybowce stojące na ziemi lub udać się w podróż nad miastem.

Lotnisko Aleksandrowice "Najpiękniej położone lotnisko w Polsce" zostanie udostępnione dla zwiedzających w nowym terminie, w niedzielę, 24 czerwca 2018 r. w godzinach 10:00–18:00. Wstęp: bezpłatny.

W tym dniu organizatorzy pokażą statki powietrzne Aeroklubu Bielsko-Bialskiego, zaprezentują poszczególne sekcje: szybowcową, samolotową, spadochronową, mikrolotową i modelarską. Do zwiedzania zostaną udostępnione hangary: szybowcowy i samolotowy oraz wieża budynku portu.

W programie Dnia Otwartego nie zabraknie też zabaw i konkursów dla dzieci, a także lotów widokowych szybowcem (za wyciągarką i samolotem), samolotem, helikopterem, balonem (na uwięzi) oraz dla odważnych – tandemowych skoków spadochronowych.

Organizatorzy zapraszają także na prezentację zwycięskiego projektu „Windą do Nieba" – zakup wyciągarki szybowcowej do szkolenia młodzieży, zrealizowanego w ramach III edycji Budżetu Obywatelskiego 2016. Do wygrania będą bezpłatne zaproszenia na loty widokowe szybowcem za „Windą" dla mieszkańców Bielska-Białej.

Dzień Otwarty to okazja żeby zobaczyć lotnictwo z bliskaza i zapoznać się z codzienną działalnością Aeroklubu Bielsko-Bialskiego.

Do zobaczenia na lotnisku Aleksandrowice !

Więcej informacji na stronie wydarzenia.

Źródło: Aeroklub Bielsko-Bialski
comments powered by Disqus