Przejdź do treści
Źródło artykułu

Trening Przelotowy Krywlany 2015 już za 2 dni

W dniach 23-31.05.2015 r. na lotnisku w Białymstoku będzie trwał Trening Przelotowy Krywlany 2015. Impreza ta jest otwarta dla wszystkich szybowników. Zarówno tych, którzy latają na przeloty szybowcowe od wielu lat, tych którzy dopiero stawiają pierwsze kroki w lataniu szybowcem po trasach, jak również tych zastanawiających się jak wykonać swój pierwszy samodzielny trójkąt 100 i jak uzyskać srebrną odznakę szybowcową FAI.

Założeniem obozu jest umożliwić latanie każdemu stosownie do jego możliwości i posiadanego doświadczenia lotniczego. Każdy dzień lotny będzie poprzedzony odprawą, na której omówiona zostanie sytuacja pogodowa oraz przedstawione proponowane zadania w trzech wersjach, czyli "dla początkujących", dla "średnio zaawansowanych pilotów" oraz dla "szybowcowych wyjadaczy". Jeżeli ktoś zechce zobaczyć jak się powinno latać na przelocie, będzie mógł wybrać się na trasę z jednym z instruktorów lub doświadczonych zawodników.

Zapraszamy pilotów z własnymi szybowcami a Ci, którzy swojego sprzętu nie posiadają będą mogli skorzystać z należących do Aeroklubu Białostockiego, czyli Jantar Standard x 3, Jantar 2B x 2, Cobra 15, Pirat x 2, Junior x 2.

Po zakończonych lotach lub w czasie nielotnej pogody będzie czas na omówienie Waszych lotów oraz wzbogacenie swojej wiedzy o meteorologii, taktyce przelotowej, elektronice i oprogramowaniu szybowcowym oraz okazję spędzić miło czas przy ognisku bądź grillu w gronie lotników.

Zapraszam do przesyłania swoich zgłoszeń przez formularz na stronie Aeroklubu. Wkrótce pojawią się szczegóły na temat zasad uczestnictwa w obozie.

P. Krzywicki
Aeroklub Białostocki

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony