Przejdź do treści
Źródło artykułu

Białostoccy modelarze Mistrzami Polski w kategorii modeli F1B

W dniu 14 września 2019 roku na lotnisku Aeroklubu Stalowowolskiego w Turbii rozegrano 84. Mistrzostwa Polski Modeli Swobodnie Latających Seniorów.

Ekipa Aeroklubu Białostockiego w składzie: Andrzej Poczobut, Daniel Cimochowski i Kacper Łukaszewicz zdobyła tytuł Mistrza Polski w kategorii modeli z napędem gumowym F1B.

Wszyscy nasi modelarze wykonali maksymalne czasy lotów w podstawowej części zawodów i tym samym zakwalifikowali się do dogrywek – mówią przedstawiciele Aeroklubu Białostockiego.
Drugie miejsce zajęła drużyna z OSiR Suwałki a trzecie GSML (Gliwice).

Indywidualnie Mistrzm Polski został Stanisław Skibicki (OSiR Suwałki), drugie miejsce zajął Adam Krawiec, trzeci był Tomasz Lipski (obaj Gliwice).
Andrzej Poczobut zajął 4, Daniel Cimochowski 6, Kacper Łukaszewicz 7 miejsce.

W Mistrzostwach Polski, w klasie szybowców F1A, brał udział również zawodnik AB – Roman Gołubowski, który zajął 16 miejsce.

Uzyskany wynik świadczy o wysokim poziomie reprezentantów Aeroklubu Białostockiego, którzy od dawna są w czołówce polski zawodników kategorii F1B i od wielu lat uczestniczą w Mistrzostwach Świata i Europy.

W roku 2020 pewny udział w Kadrze Narodowej Aeroklubu Polskiego w modelarswie lotniczym mają Andrzej Poczobut (F1B senior) oraz Kacper Łukaszewicz (F1B junior).

Gratulacje !

Wyniki zawodów oraz ranking Kadry Narodowej w kategoriach modeli swobodnie latających są na stronie: www.freeflight-krosno.vxm.pl/

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony