LOTOS Gdynia Aerobaltic 2021 coraz bliżej

LOTOS Gdynia Aerobaltic 2021 (fot. aerobaltic.pl)

Za miesiąc odbędzie się najbardziej wyczekiwane lotnicze wydarzenie tego roku! LOTOS Gdynia Aerobaltic odbędzie się w dniach 21 i 22 sierpnia na Lotnisku Kosakowo!

Wiemy już, że na pokazach pojawią się legendarni Red Arrows, widowiskowy Rafale Solo Display i głośny Solo Türk. Powrócą też polskie Biało-Czerwone Iskry, które nie tylko namalują na niebie ogromną polską flagę, ale dadzą też niezapomniany pokaz akrobacji w parze.

Oprócz czerwonych BAE Hawków należących do RAF Red Arrows, na LOTOS Gdynia Aerobaltic 2021 pojawią się także te w barwach Fińskich Sił Powietrznych! Do listy uczestników dołączają bowiem Midnight Hawks!

Po raz kolejny na Aerobaltic zagości Fundacja Biało-Czerwone Skrzydła. Dzięki temu po raz pierwszy w historii w programie LOTOS Gdynia Aerobaltic zobaczymy zarówno ostatnie latające Iskry wojskowe, jak i te cywilne, znajdujące się pod opieką Fundacji! To będzie piękny hołd dla tego niesamowitego samolotu, który 9 grudnia 2020 przeszedł na wojskową emeryturę, ustępując miejsca Bielikowi.

Do grona uczestników sierpniowych pokazów dołącza Fundacja Eskadra i SBLim-2.pl! Do tej pory widywany najczęściej w roli pomnika, dziś pod opieką Fundacji Eskadra znów zachwyca publiczność na pokazach. W całej Europie jest zaledwie kilka latających egzemplarzy tego samolotu, a w Gdyni w pokazie dynamicznym zaprezentują się aż dwa Lim-2!

Uwielbiany przez publiczność i najbardziej rozpoznawalny pilot akrobacyjny w Polsce ponownie zagości na Aerobaltic! Po raz kolejny na samolocie XtremeAir XA-41, ale tym razem w zupełnie nowym malowaniu!

Do Gdyni przyleci również ORLEN Grupa Akrobacyjna Żelazny. To jedni z najbardziej rozpoznawalnych uczestników pokazów lotniczych w Polsce. Największa, a zarazem najdłużej nieprzerwanie działająca cywilna grupa akrobacyjna w historii polskiego lotnictwa.

Radziecka konstrukcja potocznie nazywana "latającym czołgiem" - waży prawie 9 ton, a na swój pokład może zabrać aż 8 żołnierzy. Mi-24 to maszyna bojowa z prawdziwego zdarzenia. Na pokaz dynamiczny w Kosakowie przyleci egzemplarz należący do Czeskich Sił Powietrznych. Do reprezentacji bojowych śmigłowców w tegorocznym programie dołącza kolejny przedstawiciel Czech Air Force – Mi-171!

Fińskie Siły Powietrzne będzie reprezentować nie tylko zespół Midnight Hawks, ale i solista! Hawk Solo Display pojawi się w pokazie dynamicznym! Podczas Aerobaltic JAS 39 Gripen zaprezentuje się w widowiskowym pokazie dynamicznym oraz będzie można obejrzeć go z bliska na wystawie statycznej.

Atrakcji w powietrzu nie zabraknie, ale na ziemi też będzie na co popatrzeć! Wystawa statyczna to świetna okazja, żeby z bliska zobaczyć naprawdę wyjątkowe samoloty i przekonać się o ich prawdziwej skali i gabarytach, które czasem mogą być naprawdę zaskakujące. P-3C Orion to samolot przeznaczony dosłownie do polowania na łodzie podwodne! W Gdyni pojawi się egzemplarz należący do Niemieckich Sił Zbrojnych. Na wystawie statycznej zobaczymy też samoloty Eurofighter Typhoon, An-28, MiG-29 i Su-22 oraz śmigłowiec Mi-14. To z pewnością jeszcze nie koniec atrakcji.

Spotterzy to od pierwszej edycji wyjątkowi członkowie tej pokazowej społeczności, łączący w sobie dwie pasje: do fotografii i do lotnictwa. To dzięki ich zdjęciom możemy cieszyć się pięknymi wspomnieniami podniebnych emocji jeszcze na długo po zakończeniu pokazów. Jak co roku organizatorzy przygotowali dla nich specjalną ofertę – bilet SPOTTER. Więcej informacji TUTAJ.

Osoby, które czują potrzebę bycia nie tylko widzem, ale też aktywną częścią zespołu przygotowującego pokazy z pewnością odnajdą się podczas Lotos Gdynia Aerobaltic jako wolontariusze. Wejście w taką rolę to wyjątkowa możliwość, by przyjrzeć się kulisom pokazów lotniczych i wejść w tryby sprawnej pracy organizacyjnej przy tak dużym wydarzeniu. Uczestnicy wolontariatu mają również szanse poznać twórców i specjalnych gości LOTOS Gdynia Aerobaltic. Więcej informacji TUTAJ.

15 lipca rozpoczęła się sprzedaż biletów z drugiej puli. 

Źródło: aerobaltic.pl
comments powered by Disqus