Znaleziono ciało pilota balonu zaskoczonego przez burzę

Pilot balonowy Edward Ristaino

Ciało pilota balonu, który napotkał silną burzę podczas lotu ze skoczkami spadochronowymi, zostało zlokalizowane w południowej Georgii. Ekipa poszukiwawcza wypatrzyła ze śmigłowca najpierw balon, a po zejściu na ziemię znalazła w pobliżu ciało mężczyzny.

Edward Ristaino (63) z Cornelius, w stanie North Catrolina pilotował balon podczas lokalnego festiwalu w Fitzgerald, w stanie Georgia, w momencie gdy niespodziewanie w okolicy pojawiła się burza. Agencja Associated Press poinformowała, że w tym czasie miał na pokładzie pięciu skoczków, z których później jeden zeznawał, że w momencie kiedy burza się zbliżyła, Ristaino kazał im wszystkim skakać, co ich uratowało. Mężczyzna dodał, że nawałnica pojawiła się znikąd.

Miejscowe władzy ogłosiły, że po opuszczeniu przez skoczków balonu, został on porwany na wysokość 5,5 km, gdzie najwyraźniej się załamał i spadł na ziemię. Ristaino jeszcze przez krótką chwilę nadawał przez radio, przekazując informacje na temat wysokości, co jak miał nadzieję, miało pomóc go odnaleźć ekipie poszukiwawczej. Według niepotwierdzonych informacji, w czasie ostatnich sekund swojej transmisji powiedział: "Jestem na wysokości 600 m i widzę drzewa".

Więcej informacji na stronie: www.benhillcounty.com

Źródło: aero-news.net
comments powered by Disqus