Rolls-Royce z chińskim certyfikatem dla silników GA

Rolls-Royce M250

Chiński Urząd Lotnictwa Cywilnego (CAAC) certyfikował turbinowe silniki firmy Rolls-Royce z przeznaczeniem na miejscowy rynek lotnictwa ogólnego. Zatwierdzenie obejmuje różne modele jednostek turbośmigłowych oraz turbinowych M250, jak również RR330 dedykowanych dla  śmigłowców.

W swojej ofercie Rolls-Royce posiada obecnie 16 lekkich silników zatwierdzonych przez CAAC do użytkowania w Państwie Środka, jako, że rynek tego kraju czeka w najbliższej przyszłości szybki wzrost. "Cieszymy się, że otrzymaliśmy nowe certyfikaty dla M250 i RR300, dzięki czemu umocnimy naszą pozycję na tym zmieniającym się rynku lotnictwa ogólnego", powiedział Jim Payton, wiceprezes Rolls-Royce Helicopters na obszar północnej Azji. "Prezentujemy naszą rodzinę produktów M250 kilku stałym klientom wiropłatów i samolotów w Chinach, bazując na naszej reputacji w projektowaniu i produkcji niezawodnych, sprawdzonych silników dla lotnictwa ogólnego, która stale rośnie”, dodał.

"W ciągu najbliższych kilku lat chiński rynek będzie generował znaczny wzrost. Certyfikaty CAAC umocnią nasze cywilne i przeznaczone na rynek śmigłowcowych produkty i zapewnią potencjalne możliwości rozwoju", tłumaczył.

Produkty M250, które uzyskały certyfikat, to cztery warianty silnika turbośmigłowego M250-B17, w tym te montowane w samolocie Extra EA-500, Grob G120-TP oraz GippsAero. Firma otrzymała również certyfikat dla modelu M250-C47B, który został opracowany celem poprawy mocy i zwiększenia oszczędności paliwa. Silnik turbinowy RR300 otrzymał również zatwierdzenie umożliwiające użytkowanie w lekkich helikopterach Robinson R66 oraz Scott's-Bell 47.

Więcej informacji dostępnych jest na stronie: www.rolls-royce.com

Źródło: aero-news.net
comments powered by Disqus