Pierwszy Learjet 75 użytkowany pod nadzorem EASA

Learjet 75

Firma Bombardier dostarczyła pierwszy odrzutowiec biznesowy Learjet 75 europejskiemu kontrahentowi, którym została francuska spółka Roullier Group. Statek powietrzny, który jako pierwszy trafił do rejestru EASA, został przekazany podczas specjalnej ceremonii w zakładach Bombardiera w Wichita, w stanie Kansas.

12 września, model Learjet 75, wraz z bliźniaczym Learjet 70, uzyskał pełną certyfikację typu Europejskiej Agencji Bezpieczeństwa Lotniczego (EASA). "Jesteśmy bardzo zadowoleni, że możemy zobaczyć pierwszego Learjeta 75 rozpoczynającego swoją służbę w Europie i jesteśmy przekonani, że jego wydajność i sprawność, w połączeniu z całkowicie nowym wnętrzem, pozwolą Roullier Group zoptymalizować ich biznesowe zadania”, powiedział Simon Burrows, wiceprezes ds. sprzedaży na teren Europy Zachodniej, spółki Bombardier Business Aircraft.

"Wprowadzenie tego samolotu do Europy jest dla nas znaczącym kamieniem milowym, a rynek ten pozostaje dla nas drugim największym w segmencie odrzutowców biznesowych. Zgodnie z obecnymi przewidywaniami, do roku 2033 region wygeneruje zapotrzebowanie na 3575 egzemplarzy samolotów tej klasy", dodał. Założona we Francji w 1959 r., Roullier Group jest rodzinną firmą zatrudniającą w 46 krajach ponad 7000 pracowników.

Więcej informacji dostępnych jest na stronie: www.bombardier.com

Źródło: aero-news.net
comments powered by Disqus