Pierwszy B787 Dreamliner dostarczony do Uzbekistan Airways

B787 należący do linii Uzbekistan Airlines

Linie Uzbekistan Airways stały się 66 operatorem samolotu B787 Dreamliner. "Dostawa naszego pierwszego Dreamlinera wyznacza nowy i ekscytujący rozdział wieloletniej współpracy z Boeingiem, która rozpoczęła się w 1996 r.,” powiedział Walerij Tyan, Dyrektor Generalny Uzbekistan Airways. "Jesteśmy bardzo zadowoleni, że już we wrześniu, pasażerowie Uzbekistan Airways otrzymają nową jakość lotu i niezrównany poziom komfortu na pokładzie naszego Boeinga 787", dodał.

"Dostawa do Uzbekistan Airways jest niezwykłym momentem w naszej współpracy, która ma wielką wartość dla Boeinga", powiedział Marty Bentrott, wiceprezes Boeing Commercial Airplanes ds. sprzedaży na obszar Bliskiego Wschodu, Rosji i Azji Środkowej. "Jesteśmy dumni, że Uzbekistan Airlines dołączyły do naszej rosnącej bazy klientów 787 w regionie, ale także zaufania tej linii lotniczej do technologii i samolotów Boeinga w ostatnich latach".

Flota Uzbekistan Airways składa się z 34 samolotów, w tym dziewięciu B767 i sześciu B757. Z hubu przewoźnika na lotnisku w Taszkencie, lata on do ponad 40 miast na całym świecie.
 

Źródło: aero-news.net
comments powered by Disqus