Mężczyzna ukradł samolot i zaginął nad oceanem

Lotnisko Watsonville, fot. avweb.com

Mężczyzna z Kalifornii zaginiony od 1 lipca jest podejrzewany o kradzież samolotu z lokalnego aeroklubu i rozbicie go, chociaż ani pilot, ani statek powietrzny nie zostały jeszcze odnalezione. Lotnik został zidentyfikowany jako Hugo Mar (64 lata). Był on pilotem z licencją PPL(A) i członkiem aeroklubu Santa Cruz, który ma swoją siedzibę na lotnisku Watsonville (KWVI) około 40 km na południe od Santa Cruz w Kalifornii.

Samolot został skradziony 27 czerwca, ale rodzina Mar poinformowała o zaginięciu mężczyzny 1 lipca. Na filmie z kamery lotniskowej widać samolot kołujący w kierunku pasa startowego ok. godziny 22:30 czasu lokalnego, jednak nie wiadomo, w jaki sposób mężczyzna dostał się do kabiny.

Statek powietrzny zniknął z ekranu radaru kilka kilometrów od brzegu oceanu, ale nie znaleziono ani samolotu ani pilota, mimo że straż przybrzeżna prowadziła poszukiwania w tym obszarze. Policja twierdzi, że samolot rozbił się. Jako członek aeroklubu Mar był upoważniony do przebywania na terenie lotniska, ale nie rezerwował samolotu w dniu feralnego lotu. 

Źródło: aero-news.net
comments powered by Disqus