Kolejne testy Gamera II - śmigłowca napędzanego siłą ludzkich mięśni

Gamera II

Napędzany siłą ludzkich mięśni śmigłowiec Gamera II, którego program jest rozwijany przez zespół Clark School Uniwersytetu Maryland, doznał awarii podczas lotu testowego, w czasie którego wzniósł się na wysokość 2,87 m. Incydent miał miejsce 1 września.

Przyczyną awarii było uszkodzenie w powietrzu złącza jednego z ramion konstrukcji. Element został naprawiony po poprzednim wypadku i przeszedł test obciążenia statycznego. Podczas zdarzenia nikt nie został ranny.

Gamera II został zbudowany i oblatany przez uczniów w Jamesa A. Clark School of Engineering na  Uniwersytecie stanu Maryland celem zdobycia wartej 250 tys. dolarów nagrody Sikorsky Human-Powered Helicopter Competition. Statek powietrzny spełnił niedawno dwa z trzech wymogów konkursu, który został ustanowiony w 1980 r. Wykonał lot trwający 65 sekund i w jego czasie pozostawał w zawisie w kwadracie o bokach 10 metrów. Trzecim wymaganiem jest osiągnięcie wysokości 3 m. Wszystkie trzy warunki muszą zostać spełnione podczas tego samego lotu.

Zespół z Maryland jest nadal faworytem do zdobycia głównej nagrody i jak zapewniają jego przedstawiciele, konstrukcja z pewnością będzie wkrótce naprawiona i ponownie testowana.

Więcej informacji dostępnych jest na stronie www.eng.umd.edu

Źródło: aero-news.net
comments powered by Disqus