Firma SB47 zaprezentowała zmodernizowaną wersję śmigłowca Bell 47G2

Bell 47G-3B-1

Z ewentualnym wyjątkiem samolotu J-3 Piper Cub, nie ma drugiego tak kultowego statku powietrznego, jak śmigłowiec 47G Bell. Ponad 60 lat po jego prezentacji, firma Bell przekazała certyfikat typu helikoptera firmie Scott's-Bell 47, która przekształciła się ze Scott Helicopter Services – spółki zajmującej się od 1981 r. obsługa techniczną tego typu statków powietrznych.

Firma SB47 przedstawiła swoją wizję przyszłości modelu 47G podczas Konwencji Krajowego Stowarzyszenia Lotnictwa Rolniczego (NAAA), która odbywała się w Las Vegas w dniach od 5 do 8 grudnia br. W czasie imprezy spółka prezentowała zmodernizowaną wersję śmigłowca 47G-2A w wersji AGRO, wyposażonego we wnętrze dostarczone przez firmę Oregon Aero i system do oprysków pól. Maszyna posiada również szereg ulepszeń wprowadzonych na zasadzie uzupełniającego certyfikatu typu (STC), których głównym zadaniem jest ograniczenie jej masy i wytwarzanego hałasu.

Neil Marshall, dyrektor naczelny firmy SB47, wyjaśniał, iż "Jest to doskonały przykład trwałości modelu 47, który dodatkowo sprawia, że jest to taka świetna konstrukcja”. „Prezentowany helikopter został wyprodukowany w 1955 roku, a jego kadłub ma wylatane ponad 10 tys. godzin, jednak uczestnicy spotkania twierdzili, że po remoncie, aż trudno uwierzyć, że to nie jest nowa maszyna”, dodał.

Więcej informacji dostępnych jest na stronie www.scottsbell47.com

Źródło: aero-news.net
comments powered by Disqus