Firma Robinson dostarczyła 500 egzemplarz śmigłowca R66

Robinson R66

14 marca br., trzy i pół roku po uzyskaniu certyfikatu przez śmigłowiec R66 Turbine, z linii produkcyjnej firmy Robinson Helicopter zjechał 500 egzemplarz tego 5 osobowego statku powietrznego.

Śmigłowiec został dostarczony jednemu z trzech dealerów R66 w Rosji, firmie Aviamarket, która będzie go prezentowała na tegorocznych Targach Heli-Russia. Impreza odbędzie się w dniach od 22 do 24 maja w Moskwie.

W ostatnim czasie Aviamarket dwukrotnie w warunkach ekstremalnych przetestował możliwości tej konstrukcji. Po raz pierwszy w kwietniu 2013 r., kiedy piloci spółki wylądowali R66 (S/N 0040) na Biegunie Północnym i ponownie we wrześniu tego samego roku, gdy firma zorganizowała sześciotygodniową ekspedycję dookoła świata - World Expedition, w której uczestniczyły dwa R66.

Jak informuje producent, aby sprostać wymaganiom rynku, na całym świecie zlokalizowanych zostało ponad sto centrów usług i sześćdziesięciu ośmiu dealerów oferujących R66. Co ważne, do listy możliwych opcji wyposażenia statku powietrznego został ostatnio dodany również glass cocpit (w wersji dotykowej), a dodatkowo w fazie testów znajduje się wersja śmigłowca z pływakami i hakiem ładunkowym.

Więcej informacji dostępnych jest na stronie www.robinsonheli.com

Źródło: aero-news.net
comments powered by Disqus